Kontracepcija

PCOS i kontracepcija

Jeremy

Postovani,

Prije 3,5 god. zbog upalnih akna i pojacane dlakavosti kroz odradjeni ultrazvuk, receno mi je da imam policisticke jajnike i pocela sam sa uzimanjem Diane 35. Menstruacije su i prije toga bile uvijek redovne. Prije 5 mjeseci zbog selidbe u inozemstvo promijenila sam ginekologa gdje mi je prilikom untrazvuka receno da nemam PCOS te sam trazila drugo misljenje i dobila isti odgovor, da je sve u savrsenom redu. Poslijednjih 5mj. pijem Larissu (ethinylestradiol, dienogest). Kao i sa Dianne 35 i kod Larisse dobivam pigmentacijske mrlje po licu te razmisljam o prestanku uzimanja kontracepcijskih tableta posto PCOS nemam. Molim Vas za savjet i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete prekinuti s uzimanjem tableta. Savjetujem da uradite analizu hormona nakon što se uspostavi prirodni ciklus. Ovisno o nalazu hormona, može se razmisliti o promjeni terapije.

Jeremy

Puno hvala na odgovoru!

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.