Kontracepcija

Pilula duze vrijeme u ustima

Mandyyyy

Postovanje
Jutros sam uzela Pilulu bez vode, jer je nisam uspjela odma progutati ostala je par sekundi ustim i nakon par pokusaja je otisla, sad se bojim da se nije slucajno malo istopila i nema vise tu ucinkovitost?? Dali da popijem jos jednu ili netreba? Danas mi je peti dan posle pauze
Hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za dodatnom tabletom. Ova se apsorbirala u krvotok - bez obzira s kojeg dijela probavnog sustava.

Vukelic23

Ja vecinom popijem bez vode,
ako se zadesim da nemam flasicu vode pored sebe ili neke tecnosti .... Nemam problema da je progutam ... to isto nije problem, da je zastita smanjena?
I jos nesto, ja se izvinjavam unapred...Da li cajevi imaju uticaj na teblete (zalfija, vrkuta)?
I koliko dana treba dodatna zastita ako popijem 2dc vina nakon tablete (zaboravila sam da se alkohol treba izbjegavati, a tek sam bila nacela drugo pakovanje Yaz tableta, a do tada sam izbjegavala alkohol)

Ivo Balenović, dr. med.

Čajevi, a niti umjerena količina alkohola nemaju nikakvog utjecaja na učinkovitost kontraceptiva.