Kontracepcija

Sex sa kondomom u vrijeme ovulacije

Zabrinuta1661

Bok, decko i ja smo imali spolni odnos na dan ovulacije, naravno sa kondomom, prakticiramo uvijek da je ejakulacija izvan tijela iako koristimo zastitu, ovih dana sam malo prehlađena, nista strasno, a menstruacija mi kasni 2 dana, moguce da je to zbog prehlade i da li je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je odnos bio sa kondomom trudnoća nije moguća.

Ivan2019

Postovanje doktore,
Imam pitanjce. Koristenje kondoma uz prekunt snosaj u vrijeme plodnih dana je jos sigurnija zastita? Imali tu kakve mogucnosti trudnoce recimo u slucaju da je kondom pukao a ja ipak svakako svrsio vani? (Recimo svrsit 2-3sek nakon sta se izvadi) Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj je način zaštita potpuna, čak iako je kondom pukao.

Ivan2019

Hvala doktore i imam jos pitanja..
Mlad sam pa se volim info.
Imao sam sex dva put zaredom sa kondomom plus prekinut snosaj (vani svrsio sa kondomom u oba slucaja) no zanima me kad sam mjenjao kondom poslje prvog odnosa da nije slucajno prilikom navlacenja prenjeto sperme na vanjski dio novog kondoma?! Takodjer sanse za trudnocom?
(Inace spolovilo je obrisano vlaznom maramicom poslje prvog odnosa i onda stavit kondom..no mislim da nije bilo na prstima prilikom navlacenja)
Moram napomenut da pije tablete jer ima cistu (mislim duphaston al nisam siguran) i treba dobit menst. za nekih 2-3 dana
hvala vam jos jednom na odg happy

Ivo Balenović, dr. med.

Za oplodnju je potrebno da određena količina sjemena dospija u rodnicu. Na način koji ste opisali sigurno se ne može prenijeti količina sjemena potrebna za oplodnju. Tri dana pred menstruaciju sigurno spadaju u neplodne dane. Kod 28 dnevnog ciklusa plodni dani se računaju od 11. do 17. dana od početka krvarenja.

Lana4pitanje

Bok. Zelim pitati, da li je sigurna zastita, ako u toku plodnih dana imam odnos sa kondomom i ako momak ejakulira izvan tijela? Znaci bez ekajulacije unutar.
Da li je jako rizicno ponavljanje odnosa kroz sat vremena, opet naravno sa novim kondomom?

Momak je obrisao spolni organ vlaznim maramicama i ruke takodjer vise puta, prije tog drugog odnosa. Kondom je koristen od pocetka do kraja odnosa. Provjeravali ispravnost nismo vodom, ali rezervoar kondoma je bio pun kasnije za vrijeme ekajulacije.
Izvinjavam se na dugom pitanju, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Odnos sa kondomom je sigurna zaštita tijekom cijelog ciklusa.

Lana4pitanje

Postovani, opet ja, imam pitanje i jako brinem.
Imala sam dva odnosa sa deckom 6. dana ciklusa, u razmaku malo vecem od sat vremena izmedju dva odnosa.
Odnosi su bili sa kondomom. Medjutim, nakon drugog odnosa primijetila sam da kondom nije navucen skroz do korijena penisa, ali nije se svukao i bio je pricvrscen za penis. Ejakulacija je bila izvan mog tijela oba puta 100%. Ali me brine, da li postoji mogucnost da su spermatozoidi od proslog odnosa ostali na tom gornjem dijelu penisa i da su tako uneseni u rodnicu? Ili postoji mogucnost da je nesto iscurilo u toku odnosa na taj gornji dio? Iako je ejakulacija bila vani. Predejakulat? Taj gornji dio je bio vlazan kad sam dodirnula, decko mi je rekao da je to od mene, jer sam i ja bila vlažna. Penis je obrisan vlaznom maramicom nakon prvog odnosa. Ima li potrebe za tabletom za dan poslije? Ciklusi na godisnjem nivou od 25 do 29 dana, to je najveci raspon. Postoji li mogucnost trudnoce? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće na način koji ste naveli.

zabrinuta55555

Poštovani, imam 23 godine i narednih 3 godine uzimala sam kontracepcijske tablete te ih više ne koristim od 1.mj ove godine (razlog prestanka uzimanja su bile glavobolje). Mjesečnice su mi redovite te sam zadnju menstruaciju imala od 30.4-5.5, bila je uredna i došla je na vrijeme. Imam redovite zaštićene spolne odnose (prezervativ). Proteklih 4 dana imam poprilično jake bolove u jajnicima te imam smeđi iscjedak koji nije jak (većinom je vidljiv samo na papiru nakon male nužde) ali je prisutan te sam radi toga zabrinuta pošto nikad do sad nisam imala takav problem.
Molim Vas za savijet.
Lp