Kontracepcija

pirula i tonalin

Stovani;
vec 3 mj. pijem Triquilar posto nikako ne uspijevam skinuti par kilograma ostalih od zadnje trudnoće pokusal bih uz pomoc tonalin-a ili pak xenical pa me zanima ima li ikakvih nus pojava tj.smanjenja učinka triq. mijesanjem nekih od ova dva pripravka sa kontracepciom?

Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Oba preparata koja spominjete mogu izazvati proljev i time smanjiti djelotvornost kontracepcijskih pilula.

Postovani,
odnedavno sam primjetila da me nakon odnosa jako pece dok mokrim i osjecam kao da mi je koza u tom dijelu popucala i to traje nekoliko dana da li to moze biti nuspojava Triquilar-a ili neka upala.mogu li uz kontracepcijske pirule uzimati lactogyn (tj.da li ce mi on pomoci kod ovog problema )

Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije nuspojava, imate infekciju, javite se ginekologu.