Kontracepcija

Pitanje

janat

Molim Vas, imam jedno pitanje. Pacijentica pod imenom majaanic, od dana 28.04. pod naslovom -"Alergija na kondom", pišući svoje pitanje, između ostalog piše ovo......"napravila sam i 3 vag. tampona i bili su sterilni." Mene zanima o kakvim se tamponima radi, pretpostavljam nešto za samokontrolu vag. flore, bakterija i sl....prvi puta čujem za to, pa bi Vas molila da mi nešto o tome napišete, stoga što bih i sama željela isto upotrijebiti.Da li se može kupiti u našim apotekama, ili samo vani, te pod kojim imenom.? Uz srdačan pozdrav, unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Draga Janat, mislim da se majaanic zabunila, da nije riječ o vaginalnim tamponima koji su bili sterilni (za tako što ni ja nikad nisam čula), nego o vaginalnim brisevima koji su bili sterilni.