Kontracepcija

zanima me

mirea

Poštovani, Zanima me da li se može zatrudnit ukoliko sam možda unijela spermu prstima u vaginu? Kad je dečko ejakulirao,malo mi je ostalo na prstima,odmah sam obrisala... nakon 20-tak min išla sam provjeriti sluz kao i svaku večer,i gurnila prst,sad nisam sigurna da li sam oprala ruke( uvijek ih operem). da li se na taj način može dogoditi trudnoća? koliko dugo su spermiji aktivni na zraku?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

ne možete ih gurnuti tako duboko da bi dosli do grlića i nastavili plivati dalje.

Strahodtrudnoce

Postovani doktore, imam 2 pitanja:
1. Zanima me moze li muskarac ejakulirati prilikom masturbiranja a da to ne osjeti- dakle nakon nekog vremena zadovoljavanja je iscurilo nesto tekuce a nakon mozda minutu, dvije doslo je do ejakulacije...moze li to biti sperma bez da je osjetio da ce ejakulirati ili je u pitanju sluz?
2. Mogu li se krvarenja u ranoj trudnoci ( ne mislim na implantacijsko vec ostala krvarenja zbog drugih uzroka u trudnoci ) dogadati u vrijeme kada treba doci menstruacija ili ona ne dolaze sinkronizirano pred kraj ciklusa?

Leaida

Postovani trenutno sam na moru i yasmin cuvam u ormaru..soba je bez klime pa me zanima ima li vrućina kakvog utjecaja na pilule.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to neće utjecati na djelotvornost pilula.

Leaida

Hvala vam..u kuci je stvarno jako vruce pa se bojim da se ne bi zastita smanjila.tablete drzim izmedu robe

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.