Kontracepcija

Yaz i kantarion

kikky9

Lijep pozdrav.
Otvorila bih novu temu s pitanjem o korištenju kantarionovog ulja paralelno s Yaz kontracepcijskim tabletama.
Naime, pojavio mi se bjelkast iscjedak i onako nelagoda na ulazu u rodnicu, čak me i svrbi, pa sam se obratila ginekologu koji mi je rekao da vaginalete trenutno neće riješiti problem, jer je to izvana. Svakako neka mažem Multi Gyn gelom i da si na gazicu stavim kantarionovog ulja. Eventualno ako ne bi prošlo onda bi vidjeli dalje. U uputstvu sam procitala da se ne smije koristiti kantarion uz Yaz pa me zanima ukoliko na ovakav način gazicu Natopim kantarionovim uljem i premažem prije spavanja sluznicu rodnice utječe li to šta na zaštitu i treba li dodatna u odnosu s partnerom?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, lokalna primjena kantarionovog ulja neće utjecati na učinkovitost kontraceptiva. Dodatna zaštita nije potrebna.

kikky9

Pozdrav, puno mi je bolje otkako stavljam kantarionovo ulje. Onako na gazu ili vaticu pa premazem tu sluznicu iznutra koliko mogu i izvana. Bez obzira na takav način upotrebe, jer ostavljam i preko noći natopljenu gazicu kantarionovim uljem u gaćicama, ne smanjuje učinkovitost Yaza?

Ivo Balenović, dr. med.

Taj način primjene ne smanjuje kontracepcijsku učinkovitost.