Kontracepcija

pouzdanost diana 35 pilula

zanima me koliko su diana 35 pouzdane u zastiti od nezeljene trudnoce?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte prethodni post

Hvala na brzom odgovoru!
Molim Vas mozete li mi razjasniti neke nedoumice oko diana pilula.Dakle zanima me koja je razlika izmedu diana 35,diana 10 isl. koje su pouzdanije jer mi je receno da diana 35 nisu bas pouzdane i da bi trebala upotrebljavati neke "jace" pilule i preporucene su mi Yasmin.
Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne znam tko vam je izvor informacija ali predlažem da ga više ne slušate! Prvo, Diane 10 pilule ne postoje, samo Diane 35, a zovu se 35 jer sadrže 35 mcg estradiola, koji tableti daje "jačinu". I vidi čuda, Yasmin ima isto toliko estradiola! Pouzdane su i jedne i druge, a razlikuju se u vrsti drugog hormona, gestagena. Vaš ginekolog zna koja vrsta gestagena je za vas bolja