Kontracepcija

yasmin

Adria

Prvi put uzimam hormonalnu kontracepciju pa imam neke nedoumice. Obično 1-2 dana prije menstruacije mi se pojavi krvavi iscjedak mrlja, međutim ginekolog mi je rekao da tablete počinjem uzimat na prvi dan krvarenja bez obzira dali 1-2 pirje toga imam krvavi iscjedak, ali vidim na netu da uglavnom misle suprotno. Pa me zanima kolika mi je sigurnost kontracepcije.
hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Svejedno je koji dan ćete početi uzimati, pouzdanost nastupa odmah, sa prvom tabletom. Predlažem da počnete sa prvom kapljom krvi da više ne brinete oko toga.