Kontracepcija

Pred ejakulacija

Mate007

Poštovani, sa djevojkom kao metodu kontracepcije tijekom plodnih dana, sam koristio metodu 'prekinuti snošaj'.
Nakon prethodnog odnosa sam urinirao te u uretri vjerojatni nije bilo zaostale sperme, odnosno mislim da izvodim tu metodu ispravno.

Čitao sam istraživanja prema kojima je pokazano da se kod dijela muškaraca u predejakulatu nalazi sperma, dok u drugog - većeg broja muškaraca ni u jednom uzorku nije bilo sperme.

Međutim, zanima me slijedeće. Kako prilikom odnosa prakticiram odgađanje orgazma, kada osjetim da sam baš preblizu vrhuncu - zaustavim se i tada nerijetko osjetim kontrakciju uda (1-2 puta se dogodi to kao trzanje). Ne dođe do orgazma ni prave ejakulacije, ali ne znam da li u tom trenutku zapravo može iscuriti baš ejakulat (ne pred-ejakulat)? Odnosno nisam siguran je li to baš ispravno izvođenje te metode, ili zaoravo treba izvaditi prije tog trenutka - trzanja.

Hvala i pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, u tom trenutku postoji mogućnost da izađe jedan dio ejakulata.