Kontracepcija

Prelazak s Qlaira na Yaz

zivka123

Postovani,
Buduci da Qlaira je postala nedostupna na trzistu kod nas,presla sam na Yaz pilule.
Popila sam zadnju placebo pilulu iz Qlaira blistera i nastavila odmah bez prekida sa prvom Yaz pilulom iz pakovanja.
Da li je zastita smanjena i koje su jace od ovih tableta?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita nije smanjena. Yaz sadrži 0,02 mg etinilestradiola. Jače tablete su one od 0,03 mg (Yasmin, Adexa, Lindynette 30...)

zivka123

Qlaira pijem 5 g bez prestanka

zivka123

Hvala vam..

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.