Kontracepcija

Zaboravljena pilula diane-35

kortina

Poštovani! Jedna velika briga i zbunjenost s moje strane, naime zaboravila sam popiti pilulu prvog dana trećeg tjedna (ovo mi je treća kartica). Taj dan u kojem sam zaboravila popiti pilulu imala sam spolni odnos, a pilulu sam popila tek drugi dan nakon 28 sati zajedno s pilulom od tog drugog dana (sveukupno) ( dakle petak-spolni odnos i subota-dvije pilule)..još mi je ostalo 5 pilula do kraja kartice. Zaista mislim da imam veliki razlog za zabrinutost, stoga Vas molim...što da radim, ne preostaje mi još puno vremena...možda nisam trebala odjednom popiti obje pilule, a budala bacila sam upute...Hvala Vam unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve ste dobro napravili, i nemate razloga za zabrinutost. Slijedeća 2 tjedna koristite kondom jer sad postoji opasnost od ovulacije, ne baš taj dan kad ste zaboravili tabletu.

kortina

Znači karticu popijem do kraja (tih 5 pilula) i normalno radim pauzu od tjedan dana i opet treći dan počinjem piti prvu pilulu iz nove kartice?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Tako je, ali ne razumijem ovo "treći dan". Nova se kutija započinje nakon 7 dana pauze od stare, osmi dan.

kortina

Mislila sam treći dan mjesečnice opet krenuti s prvom pilulomi pilulu, zato što meni uvijek tako ispadne. npr. završit ću s ovom karticom u ovu subotu i novu karticu počinjem pit ponovno iduću subotu.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Točno, samo što to ostaje subota i ako nije treći dan krvarenja, nego drugi ili sedmi, svejedno.

Potovana doktorice,

pisala sam vec na neki drugi post ali posto predpostavljam niste vidjeli ... evo i ovdje cu pitati ponovno - nadam se da to nece biti problem.

u subotu sam popila zadnju tabletu iz pakovanja, ali dva sata nakon toga stomacni problemi znaci propala pilula (predpostavljam)

Interesuje me da li iducu kutiju pocinjem opet standardno u nedjelju ili dan ranije tj u subotu??

Sto se tice kontracepcije svakako ne brinem(za ovu sedmicu do nedjelje koja slijedi), i pod pretpostavkom da nova kutija znaci novi ciklus zastite.

Unaprijed hvala,
Saveznica

p.s
sad cu pomono procitati sta ste pisali djevojci prije mene mozda nadjem odgovor i prije nego se Vi javite, a onda se unaprijed IZVINJAVAM sto smaram!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, ja se ispričavam, nisam nigdje primijetila ovo pitanje. Dobro pretpostavljate, slijedeće pakiranje onda počnite u subotu, računa se da se ta zadnja nije apsorbirala.

kortina

Dakako, samo sam ja rekla po sebi, kak je meni, jer meni uvijek tako ispadne..Hvala Vam i pozdrav

dora1985

Poštovana doktorice.Redovito pijem Diane35,ali u subotu 24.5 sam ju zaboravila popiti,popila sam ju tek sljedeci dan,nekih 16h nakon uobičajenog uzimanja..Proslo je 11 dana od početka menstruacije.U uputama piše da je zaboravljena tableta u prvom tjednu rizična ako smo imali odnos u prethodnih 7 dana što je i slučaj kod mene. Što da radim?Postoji li rizik od trudnoće?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne možete napraviti baš ništa osim koristiti kondom 14 dana nakon zaboravljene tablete. Ali nemojte ni paničariti, šansa za trudnoću je samo teoretska.

dora1985

zaboravila sam naglasiti da je taj odnos bio na dan kad sam zaboravila uzeti tabletu i sljedeci dan prije nego što sam popila zaboravljenu tabletu.
Malo sam u panici pa mi pisanje suvislih rečenica nije baš jača strana.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nema razloga panici. Pročitajte malo forum, puno puta sam tješila u ovakvim situacijama.

mmax

Poštovana dr. Beljo,

molila bi Vašu pomoć,
jučer je bio 1. dan u onom zadnjem 3.tjednu pijenja pilula prije same pauze. Zaboravila sam popiti pilulu, ujedno sam imala i spolni odnos.Propuštenu pilulu sam popila sa nekih 14 sati kašnjenja i narednu pilulu ću popiti u uobičajeno vrijeme.

Diane pijem već godinama i ovo mi je prvi puta da sam ih zaboravila.

Molila bi pomoć što mi je činiti.

Puno Vam hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Upravo ono šta se i učinili.

mmax

Znači li to i da normalno uzimam pauzu (od sedam dana) nakon što popijem karticu?

molila bi hitan odgovor jer danas pijem zadnju pilulu.

Jel postoji mogućnost trudnoće?

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je radite pauzu.

Lucija0503

Poštovana doktorice, pijem diane 35 već par mjeseci i sada mi se dogodilo da sam zaboravila popiti prvu pilulu u pakovanju.
Spolni odnos sam imala 15.6.(srijeda) dakle u tih 7 rizičnih dana. Menstruaciju sam dobila dan poslije. Prvu tabletu sam trebala popiti u nedjelju pa sam
u ponedjeljak popila dvije jer je prošlo više od 12 sati. I sada ću nastaviti piti redovno.
Zanima me postoji li šansa za trudnoću,i što mi preporučujete....? :/
Hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate nista pijete dalje po shemi.

Lucija0503

Hvala vam na odgovoru, sad mi je malo lakše... big-smile
A koliko dana treba da zaštita bude potpuna, tj,koliko dana moramo koristiti dodatnu kontracepciju..?