Kontracepcija

Prekid tableta Diane 35

Anchy96

Koristim Diane -35 vec 3 godine bez prekida..Prvo mi je dermatolog prepisao ali ih najvise koristim kao kontracepciju od prvog dana..Zanima me da li je potrebna pauza ili prelazak na neke druge tablete za kontracepciju..Sa jedne strane cujem da treba pauza jer su energicne tablete, a sa druge da nije potrebna pauza..Ne planiram trudnocu bar jos dve godine.. Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko su se dermatološki problemi povukli, savjetujem da pređete na neki od niskodozažnih kontraceptiva 4. generacije.

Anchy96

Hvala Vam na tako brzom odgovoru.. Kada bi uradila prelazak na neke druge tablete da li je potrebna izmedju neka pauza ili se normalno nastavlja tok samo umesto dana pocetka prve tablete Diane-35 krenem sa tim drugim tabletama.. I najvaznije, da li su moguce neke posledice? Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Možete samo nastaviti s novim tabletama. Neće biti nikakvih posljedica.