Kontracepcija

Trudnoća

barbara200

Poštovani, radimo na trudnoći, uzv-om ovulacija dokazana kao i nalazom progesterona 44, 21.dan ciklusa, papa test uredan. Jedino sto primjecujem da nemam ovulacijsku sluz. Ove pretrage su radene bas u to vrijeme. Je li moguce bez sluzi ostvarit trudnocu? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čim je nastupila ovulacija, trudnoća je moguća. Sluz nije važna.

barbara200

Jučer mi je bio 14.dan ciklusa, inače je 28 dana, uz kratku bol rekla bi da je bila ovulacija danas me vec bole jako grudi. Je li to poremecaj hormona?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne. To je posljedica ovulacije.