Kontracepcija

Prelazak sa kombinirane kontracepcije na mini pilulu

Jelena74

Poštovana,
Dobila sam savjet ginekologa da sa kombinirane kontracepcije (vallete) pređem na mini pilulu koja sadrži samo progesteron?
Da li se treba početi odmah piti kada se završi pakiranje vallete tableta ili se pravi pauza od sedam dana da bi se dobila menstruacija, pa se tek osmi dan počinje piti?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mini pilule počnite uzimati dan nakon zadnje tablete kombiniranog kontraceptiva, bez pauze.

princessis

Postovani, stigao mi je nalaz na mail
Rezultat je <1,2
Ref. vrijednost <5,3
To je negativan rezultat i pouzdan je? Jer odnos 19.3. i krvarenje od 27 do 31.3. test bi pokazao vise od 1,2 da je trudnoca, da je bilo implantacijsko krvarenje i nakon 14 dana od odnosa ?
Sad mogu biti mirna konacno?

Ivo Balenović, dr. med.

Test je negativan. Možete biti mirni.