Kontracepcija

Prestanak kontracepcije

Ancica26

Poštovani, koristila sam kontracepcijske pilule(estal) pola godine kao terapiju zbog policisticnih jajnika. Zadnja je popijena 29.3 te sam 2.4 dobila i trajala je sve do 6.4 .Onda sam 7.4 otisla ginekologu i rečeno mi je da je stanje bolje nego što je bilo,ali da jos ima cista i da cemo pokušat dalje bez kontracepcijskih da vidimo kako će ići dalje. Imala sam nezasticeni odnos 10.4 i 11.4 te mi se pojavilo malo krvarenje 16.4 koje je trajalo 2 dana i nije bilo obilno, sad mi kasni 18 dana,peku me bradavice i bole me grudi te donji dio trbuha me boli vec tjedan dana ali nema menstruacije... Danas mi se pojavio blago rozi iscjedak,jedva vidljiv ,nekako izmjesan za sluzi.Zanima me što bi to moglo bit te da li se ciklus produžio zbog prestanka kontracepcijskih pilula? Ili je možda moguća trudnoća ili ovi simptomi koje imam upucuju da cu uskoro dobit?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće je sve od navedenog. Savjetujem da uradite test na trudnoću.