Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

marios27

Naime imam redovite spolne odnose s curom, prvih 5-6min sexa bez kondoma i onda stavljam kondom... može li ona zatrudnjeti ako ejakuliram u kondom ili prekinem snošaj, a da prethodno par minuta sex bude bez kondoma? Hvala!

zabrinuta121

Molim Vas ! Potreban mi je hitan odgovor !
Ja imam 18 godina i moj dečko takodjer.Mazili smo se i sve to i onda smo otisli predaleko.Nisam nikada prije imala spolni odnos ni nista slicno.On mi je malko stavio svoj spolni organ ,zaboljelo me i prestali smo.. Malo je i trljao od moju vaginu. Međutim,nije svršio tad već poslije.Mene zanima da li mogu ikako ostati trudna ?
Veoma sam zabrinuta.Ne mogu da jedem,spavam. Odgovorite sto prije.
Zahvalna Zagrepcanka !

Natalija Beljo, dr. med.

marios 27 i zabrinuta 121 na forumu postoje odgovori na vaša pitanja potražite topic

Pticeuleteucrkvu

Pozdrav svima,

Ovo mi je prvi put da sam se uclanio u neki forum pa jos i neznam kako to sve ide, ali prvenstveno sam se uclanio iz razloga sto bih imao par pitanja. Dana 15.7. sam imao seksualni odnos sa curom, a to je bilo za vrijeme njenih plodnih dana. Tocnije to je bio zadnji plodni dan. Nije bio prvi put da sam s njom stupio u odnos. Skupa smo jako dugo i ne stupamo tako cesto u seksualni odnos, ali jako cesto ne koristimo zastitu. Nikada prije nije bilo nikakvih problema, ali ovaj put smo se zabrinuli. U petak 23.7. su se stvari malo zakomplicirale. Proslo je tocno 8 dana od odnosa tad. Prokrvarila u moru i ne zna od čega bi to moglo biti pa smo poslumljali na trudnoću. NIje joj vrijeme za dobiti menstruaciju jer ju je imala prije otprilike 2 tjedna iako inace jako neredovito dobiva menstruaciju radi problema s hormonima zbog čega je prije i uzimala ljekove. Kaze kako se ne osjeca isko kao kad ima menstruaciju i da joj je krv koja istece svjetlije boje i kao da je razrjedena i da osjecaj jednostavno nije isti. Takoder ju je uhvatila mucnina i slabost. Jako cesto ima potrebu za mokrenjem i nervozna je. Znam da su to vec neki od simptoma trudnoce, ali mislim da je to gotovo pa nemoguce. Tad 15.7. iako nisam koristio zastitu u pocetku, jesam nakon otprilike pola sata. Nisam svrsio u nju sada ni nikada prija cak i kada sam upotrebljavao zastitu zbog straha od trudnoce, a i jako tesko dozivim vrhunac. Takoder ne vjerujem da je ostalo spermija u sjemenovodu jer sam je prije toga zadnji put vidio prije 5 dana. Moje pitanje bi glasilo : po ovome sto sam sad ispricao je li moguce da je trudna cak i ako nisam svrsio u nju?

Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate ejakulirati da bi u vrijeme plodnih dana postojala šansa za trudnoću, ako ova mjesečnica bude kraća od prethodne neka se javi svom ginekologu iako mislim da je dobila ranjije radi promjene klime.

Pticeuleteucrkvu

Hvala na odgovoru. Ne vjerujem da je trudna jer mi se cini da su sanse za to jako male iako postoji jos uvijek malo sumnje.

Pticeuleteucrkvu

Oprostite na smetnji ponovno, ali imao sam par krivih informacija. Naime prijateljica i ona su se sjetile da je ona imala stvari 25.6. i da je to otprilike bio kraj tog ciklusa. Racunajuci da je stvari dobila otprilike 21.6. tada, 15.7. joj nisu bili plodni dani. Ona jednostavno ne zeli posjetiti ginekologa neznam iz kojeg razloga, pa sam vas htio zamoliti da li mi mozete ikako reci postoji li sansa da je ona trudna s tim da od petka navecer 23.7. do jucer popodne 26.7. imala je krvarenje i jos uvijek se osjeca slabo i muka joj je te cesce ide na wc, ima temperaturu oko 37, ali od danas je jos i boli glava i grlo. Iako se ne osjeca kao kad bi prije imala stvari, ona me uvjerava kako je to vjerojatno samo isto i kako nije trudna. Takoder mi se bila u petak 23.7. potuzila da kada ide na wc izvrsiti nuzdu, osjeti nekakvo peckanje, ali ona kaze da je to vjerojatno zbog toga sto se taj dan bila izgrebala malo te stvorila ranu. To peckanje sada vise nema. Molim vas odgovorite sto prije jer smo oboje jako zabrinuti. Hvala jos jednom.

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalos odgovor će Vam morati dati ona , jer ona zna kakve su joj mjesečnice i da li se ova razlikuje od prethodnih ili posjet kod ginekologa je neizbježan

Toni2405

Poštovana, djevojka i ja smo se upustili u prve spolne odnose 3 dana prije njene redovite mjesečnice bez kontracepcije i u strahu smo od neželjene trudnoće pa bih Vam postavio nekoliko pitanja. Ejakulacije nije bilo pa nas zanima je li moguće zatrudnjeti od onog muškog sekreta, ako je moguće hoće li i ta mjesečnica izostati s obzirom na kratki vremenski razmaki između spolnog odnosa i redovitog početka ciklusa? Prijatelji nam tvrde da je nemoguće zatrudnjeti 5 dana prije i poslije mjesečnice pa bismo Vas molili da tu tvrdnju možda potkrijepite ili ne potkrijepite, odnosno da nam kažete svoje mišljenje o tome.
Unaprijed hvala!

Pticeuleteucrkvu

Hvala na odgovoru. Pokusavam je nagovoriti da odemo kod ginekologa. Samo jos jedno pitanje imam. Prekjucer smo napravili test trudnoce (intim plus) i on je pokazao negativan rezultat s tim da da je na pravilan nacin iskoristila. To je znaci bilo 13 dana nakon spolnog odnosa. Koliko je taj rezultat pouzdan?

Natalija Beljo, dr. med.

Testovi su poprilično pouzdani.

Pticeuleteucrkvu

Hvala. Mislili smo za svaki slucaj napraviti jos jedan ovih dana. Ako je taj negativan znaci li to da ne trebamo vise strepit i bojat se da je trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

tako bi trebalo biti.

Pticeuleteucrkvu

Hvala puno. Javit cu vam kada sve to obavimo happy

Pticeuleteucrkvu

Bili smo jutros u ginekologice i ona ju je pogledala s ultrazvukon te rekla da nije trudna. happy Olaksanje. Sad je bar 100% sigurno

malecka123456

ovako treba mi pomoc,sinoc sam trebala da spavam sa deckom,i vrh njegovog penisa je usao u medjunozje ali sa se sjetila kasnije da su mi to plodni dani tako da smo odmah prestali pa me interesuje da li postoji bilo kakva sansa da ostanem trudna?ponavljam nije bilo ni ejakulacije niti je penis usao osim vrhom,unapred hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

ccr

Poštovana, naime imam jedno pitanje. Imala sam spolni odnos više puta u večeri sa dečkom i nismo koristili kontracepciju, a bili su mi plodni dani. On nije ejakulirao u mene, nakon savakog odnosa se otuširao, je li moguće da je nešto spermija ostalo na spolovilu i kolika je mogućnost oplodnje? Unaprijed Vam hvala!!

ccr

Ispricavam se, sada sam primjetila da mi je pitanje vrlo nejasno... Dakle, decko je svršio, ali van mene. Samo me zanima da li je moguce da je došlo do oplodnje, ako je nešto spermija ostalo na spolovilu nakon tuširanja? Puno hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Kako su odnosi bili za redom, nažalost postoji mogućnost da je zaostalo spermija koji su preko ejakulata mogli biti u vašoj rodnici.