Kontracepcija

prestanak uzimanja kontracepcije

Suzana

Molim Vas da mi odgovorite na par pitanja. Prije mjesec dana prestala sam uzimati kontracepcijske tablete Logest i sada mi mjesečnica kasni 9 dana, i prije uzimanja tableta koje sam pila 9 mjeseci mi je često kasnila mjesečnica, napravila sam test na trudnoću i bio je negativan. Jel moguće da sam trudna ili mi možda kasni zbog prestanka uzimanja tableta?
Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Ukoliko niste imali uredan ciklus prije uzimanja oralne kontracepcije velika je vjerojatnost da i po prestanku uzimanja kontracepcije ciklus neće biti uredan. Za traženje uzroka Vašeg neredovitog ciklusa morate se obratiti svom ginekologu radi potrebne obrade.