Kontracepcija

prestanak uzimanja kontracepcije

Nela

Poštovani
Logest uzimam već 3 godine kao zaštitu od neželjene trudnoće,i nisam imala nikakvih problema s njim.
Sada me zanima kada poželim ostat trudna da li moram praviti kakvu pauzu od uzimanja posljednje tablete Logesta???
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

doc. dr. sc. Branko Radaković

Ukoliko želite zanjeti prestanite uzimati Logest. Nije potrebna nikakva pauza između prekida uzimanja pilule i trudnoće.

romana2

Poštovani, a kada mogu opet početi piti Logest ako ga nisam pila prošli mjesec a pijem ga već godinu dana i da li je potreban pregled prvo?hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ukoliko ste zdravi, mladi i nemate nikakvih problema počnite odmah, ali ne zaboravite na redovne godišnje ginekološke preglede.

ludac

Poštovani,
imam isto pitanje kao što je već navedeno gore,
zanima me da li trebam napraviti kakvu pauzu od uzimanja tableta, ako želim zatrudnjeti? U pitanju su tablete Stediril M, koje već pijem godinama bez stanke.
Unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Odgovor je isti kao gore za sve kontraceptive, nije potrebna pauza.