Kontracepcija

Prestanak uzimanja kontracepcije prije cijepljenja protiv COVID19

petra_098

Poštovani,

prije 2 dana prestala sam uzimati Qlairu s obzirom na to da mi je preporučeno napraviti pauzu od uzimanja pilula mjesec dana prije cijepljenja protiv korone. Popila sam prvih 7 tableta iz nove kartice. Mjesečnicu sam imala prošli tjedan od 01.11. do 04.11.

Naime, danas popodne mi se pojavio svijetlo crveni iscjedak, nalik mjesečnici. Tijekom dana, pojavili su se grčevi u donjem dijelu trbuha, kao prije mjesečnice.

Zanima me je li moguće da sam opet dobila mjesečnicu (i to 11 dana nakon prošle mjesečnice) ili se organizam opet vraća u ono stanje u kojem je bio prije uzimanja pilula?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prestankom uzimanja kontraceptiva organizam se privikava na prirodni ciklus. Nastupila je ovulacija, što je popraćeno bolovima i ovulacijskim krvarenjem.