Kontracepcija

Upala rodnice

ketica

Poštovana,
može li veća upala rodnice uzrokovat napuhnutost i tvrd trbuh, te može li ginekolog u 8 tjednu potencijlne trudnoće jasno vidjeti radi li se tu zaista o trudnoći?
Zahvaljujem na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Upala rodnice ne, trudnoća od 8 tj. trebala bi se vidjeti na UZV; ako ne plod gestacijski mjehur svakako ako je u pitanju manja trudnoća od 8 tj.

mateaaaa

Poštovani,

Imam problem s upornom upalom rodnice nakon svakog spolnog odnosa. Naime, nisam djevica vec 10mj, a problemi su se pojavili prije 6mj, i javljaju se nakon svakog spolnog odnosa. Znaci, bol u vaginalnom otvoru, i bol pri kraju mokrenja.Imam stalnog partnera. Išla sam više puta kod svog doktora zbog tog, i dobivala tablete i kreme, stanje se popravi, ali se nakon spolnog odnosa ponovo vrati. Sad mi je doktor rekao da mi nece nista prepisati, te da posjetim ginekologa, ali sam narucena tek 2tjedna, a upala me upravo uhvatila. Zanima me, dali postoji neki nacin da otklonim bol? Primjenila sam savjet starih baka, stavila sam hladnu svinjsku mast na ulozak, i drzim tako sat vremena, i onda skinem, dali je to uredu? Dali imate neki drugi savjet? Molim vas, pomozite mi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s Canesten kremom izvana i vaginaletama kroz tri večeri.

mateaaaa

Htjela bih se nadovezati na svoje pitanje gore: Onaj dan me prosla bol, stavljala sam tu hladnu mast, jer mi u ljekarnoj nisu dali nikakve vaginalete bez recepta. Međutim, danas sam vozila bicikl i sad me opet boli, dali je moguce da sam povrijedila rodnicu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće, premda moj savjet i dalje stoji. Vaginalete su u slobodnoj prodaji.

mateaaaa

Postovani,
javljam vam se iz istog problema koji sam gore navela. No, naime, imam novog partnera s kojim jos nisam stupila u spolni odnos, i nisam spolno aktivna vec 3mj, no decko me veceras prstenjacio i sada osjecam.malu bol na ulazu u rodnicu i kao da se ta bol proteze prema gore. I prije par dana me.prstenjacio no nisam imala nikakve bolove. Koji bi uzrok mogao biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Grublji peting je uzrok.

aaa1

Postovani,
Bila sam na gijekoloskom pregledu i doktorica mi je rekla da imam blagu upalu rodnice i dala mi je klotrimazol tablete za rodnicu i to moram 3 dana stavljat po jednu navecer i dala mi je klotrimazol kremu koju koristim po potrebi. Zanima me dali se i partner treba lijeciti on nema nikakve siptome i zelim naglasiti da mi je on prvi partner i ja njemu i sada me zanima od cega sam mogla dobiti upalu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Partner nek se maže Canesten kremom izvana 5 dana 2x dnevno.

aaa1

Postovani,
Pocela sam koristiti vaginalne tablete i kada sam se probudila sve je bilo uredu ali tokom dana sam na donjem rublju primjetila kao da se cijela tableta samo otopila i izasla van zanima me dali je tablete sada djelovala ili nisam dobro nesta napravila

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije djelovala ponovite terapiju.

aaa1

Postovani,
Ginekologinja mi je rekla da imam blagu upalu rodnice i dala vaginalne tablete klotrimazol koje sam stavljala 3 dana po jednu. Bol mi i dalje traje a iskoristala sam sve tri tablete. Do ginekologinje ne mogu doci do ponedjeljka pa me zanima jel se mogu kupiti neke vaginalete bez recepta ili da cekam ponedjeljak da me doktorica ponovno pregleda. Mislim da je upala prisutna vec duze vrijeme pa se pomalo bojim da nebi postala opasnija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte ponedjeljak.

bbb1

Postovani,
Imam problema sa stalnom upalom rodnice. Ljecila sam se prije mjesec dana od upale i sada prije tjedan dana su mi se opet pojavili svi ti isti simptomi. Doktorica je na godisnjem i sada me zanima jel ima u ljekarni kupiti nekakve vaginalete bez recepta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, probajte s vaginalnim probioticima. Njih možete dobiti bez recepta, a kada se liječnica vrati savjetujem pregled i briseve.

Iskra1990

Poštovani,

Posljednja 2-3 dana osjećam žarenje (peckanje) i neugodnost na vanjskom dijelu rodnice što je prešlo u povremenu bol.

Na unutrašnjoj strani malih usana (samo sa jedne strane) u blizini vaginalnog otvora pojavila se izraslina koja izgleda kao kuglica ispunjena žutim sadržajem i nije bolna na dodir. Također imam i bolno mokrenje.

Možete li mi molim Vas reći šta bi moglo biti u pitanju i čime to tretirati da olakšam tegobe? U apoteci su mi preporučili Geonistin vaginalete, a spolja antibakterijsku mast – hoće li mi to pomoći? Na pregled sam naručena tek u ponedjeljak.

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapija koju ste dobili pomoći će u otklanjanju tegoba.

Postovani doktore, molim pomoc jer ne mogu stupiti u kontakt sa svojim ginekologom. Radila sam papa test i ginekolog mi je kada su dosli nalazi rekao da imam jaku upalu i garnavelu. Pripisao je sumamed ( 2 tablete odjednom i treca nakon 24 sata) i uz to je napisao recept za Doksiciklin 100 mg i Medazol 400 mg. Na receptu se nejasno vidi koliko dugo i kako treba piti navedene antibiotike pa bih molila ako me mozete savjetovati? Rekao je i da antibiotik treba piti i moj partner, ali nije rekao koji od antibiotika trebam uzeti partneru i koliko dugo ih treba piti on, pa ako mozete i za to savjetovati. S obzirom da se radi o puno antibiotika, zanima me trebam li jos nesto piti da bih zastitila crijevnu mikrofloru? Puno Vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, doksiciklin (2x1) i medazol (3x1) se uzimaju tijekom 7 dana. Možete uzeti neki od probiotika za zaštitu crijevne flore. Budući da upala u papa testu i Gardnerela nisu spolno prenosive, ne znam koju je terapiju namijenio partneru.