Kontracepcija

Prestanak uzimanja kontracepcijskih pilula

Kalista

Poštovani,

koristim ovaj način zaštite već 11 godina, sada mi je 30 godina. Željela bih prestati s uzimanjem kontracepcijskih tableta, pa vas molim za par savjeta. Trenutno uzimam Logest već dvije godine i otkad ih uzimam, osjećam nekakvu napetost na psihičkom planu i osjetan pad libida, a kako to kontinuirano traje, mislim da je zbog Logesta (???).

Trenutno sam uslijed ciklusa uzimanja tableta, do idućeg utorka 06.06.
Mogu li bez posljedica prekinuti uzimanje uslijed ciklusa, ili je pametnije da pričekam kraj?

Da li će prestanak uzimanja tableta uzrokovati opet neki poremećaj u hormonima ?(uvijek sam imala uredne cikluse prije uzimanja kontracepcije)

Puno hvala na odgovoru.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Možete prekinuti uzimanje pilule tijekom ciklusa, ali računajte da ćete za 2-3 dana dobiti menstruaciju.
Prestanak uzimanja pilula neće uzrokovati nikakav hormonski disbalans.