Kontracepcija

Probojno krvarenje

fila22

Poštovani,
Javljam se sa povratnom informacijom. Doktor mi je propisao Cilest, ali vidim na internetu da su bile povučene iz prodaje i nisam mogla naći podatak jesu li ponovo puštene u prodaju. Znate li Vi išta o tome? Ne mogu se sada vraćati do dr. jer nije više u ambulanti, niti imam njegov br. da ga kontaktiram.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pitajte u apoteci. Ukoliko ih nemaju, dati će Vam zamjenu.

fila22

Poštovani doktore,
Zbog probojnog krvarenja, popila sam 4 dana za redom po dvije Qlaira tablete kako bih ga zaustavila i uspjela sam. Je li se može dogoditi išta ako sam tako postupila? Pretpostavljam da zaštita nije smanjenja, a postoji li mogućnost od ponovne pojave spottinga kroz iduće dane?
Hvala unaprijed.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita nije umanjena. Postoji mogućnost ponavljanja probojnog krvarenja. Ako bi se ponovilo kroz nekoliko idućih ciklusa, trebalo bi razmisliti o promjeni tableta.

Confused98

Poštovani dr,
U par navrata sam morala popiti po dvije tablete Qlaire zbog probojnih krvarenja.
Pila sam na način da popijem par dana za redom i onda kad prestane uzimam normalno i onda kad bi opet krenulo probojno, ja bi popila dvije u jednom danu i onda sutradan bi po jednu.
Je li moze postojati ucinak na kontracepciju, u smislu smanjenja kontracepcije jer sam tako pila nekad visu dozu hormona nekad nizu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to nema utjecaja na učinkovitost, tj. ne smanjuje zaštitu.

barbara200

Poštovani, u vrijeme ovulacije mi se javi jedan iscjedak blago krvavi i nakon toga sve normalno to traje prilikom jedne nužde. Da li to umanjuje začeće? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju i ono ne umanjuje mogućnost začeća.