Kontracepcija

Propuštena pilula

LunaMelodie

Poštovani,
u laganom sam strahu pa se javljam.
Naime, pijem Logest pilule i zaboravila sam popiti jednu pilulu.
U srijedu ujutro imala sam spolni odnos, a u srijedu navečer trebala sam popiti zadnju tabletu iz kutije (21.)
Međutim, popila sam ju tek 24 sata poslije jer sam zaboravila. Postoji li ikakva šansa da sam trudna i što mi je činiti?
Na papiru Logest pilula piše da ako zaboravim pilulu iz trećeg tjedna moram ili odmah popiti onu koju sam zaboravila pa sljedeći dan započeti novu kutiju ili dalje više ne piti nego onda dolazi do krvarenja i počinjem piti za 7 dana. Ja sam sad već popila tu "zaboravljenu", a s obzirom da je zadnja, nisam sigurna što napraviti?

Unaprijed hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

Nista krivo, popili ste zadnju i mjesečnica će nastupiti po shemi kada nakon 7 dana pauze pijete iznova. Da ste zaboravili na početku tjedna onda bi efenzualno imalo smisla da prekinete iako u praksi pacijentice popiju da kraja i s tom zaboravljemom pilulom.

malamima

Imam jedan problem... Ovako, menstruaciju sam dobila prošli ponedjeljak (25.10), a zavrpila je u subotu (30.10.). Pilule (diane35) sam počela piti u četvrtak (28.10). u srijedu (3.10.) sam zaboravila popiti pilulu te sam sljedeći dan popila dvije odjednom. sve bi to bilo još ok da u srijedu navečer nisam imala spolni odnos s dečkom.... on nije svršio u mene, ali svejedno me brine taj rizik za trudnoći. pomozite mi...

malamima

krivo sam napisala. mislila sam na 3.11.

Natalija Beljo, dr. med.

Zašto se počeli piti kontracepciju od trećeg dana mjesečnice, u tom slučaju preporuča se korištenje dodatne zaštite 7 dana. Tako da Vi pijte dalje po shemi , nemojte raditi pauzu.

lala2412

Poštovana, danas navečer sam trebala počet piti novo kutiju pilula. Naime, ni sama ne znam kako umjesto tabletu od petka, popila sam tabletu od nedjelje. Šta da učinim dalje?? Hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Morate mi napisati koje pijete , ako nije Triqular onda danas nastavite onu za subotu

Funny face

Pozdrav! Uzimam već 6mjeseci Triquilar i nisam imala nikakvih problema. Pri zadnjem korištenju propustila sam 14.tabletu koju sam uzela tek 10sati kasnije. Pošto sam bila na putu nastavila sam piti tablete i imala pauzu 7 dana. Danas sam počela normalno sa novim pakiranjem. Strah me jedino pošto piše na pakovanju da sam trebala propustiti pauzu te odmah nastaviti sa novim pakiranjem! Molim za savjet!

Natalija Beljo, dr. med.

Nista nastavite Vi piti dalje, popili ste zaboravljenu unutar 12 sati.

Ana_L

Poštovana doktorice,

u petak navečer sam zaboravila popiti 15. tabletu (Yasmin). 15. tableta je taman ulazak u 3.tjedan. Popila sam u subotu navečer 2 odjednom (15. i 16.). Nekoliko sati nakon toga sam VEĆ primijetila probojno krvarenje. U nedjelju sam uredno popila 17. tabletu.
Mogu li bez straha od trudnoće završiti ovu karticu do kraja i početi slijedeći dan sa novom (bez pauze) ili se ipak trebam dodatno štititi neko vrijeme? Prema uputama bi to trebalo biti u redu, ali mene je ipak strah...

U knjižici/uputama na raspolaganju su 2 opcije BEZ PRIMJENE dodatnih mjera kontracepcije za propuštenu pilulu u 3.tjednu (2 kutije za redom, ili prekinuti nakon zaboravljene pilule, pauza 7 dana pa nova kutija). Što bi se dogodilo da popijem ovu kutiju do kraja (imam još 4 tablete), napravim uobičajenu pauzu 7 dana, počnem redovno sa novom kutijom i dodatno se štitim sve dok ne popijem 7 tableta iz nove kutije?

tinanina

Poštovani,
pijem yaz tablete vec oko godinu dana. Sinoc kada sam isla popiti tabletu sam primjetila da sam dan prije propustila. To je bilo u prvom tjednu blistera. U uputama pise da u tom slucaju propustenu tabletu treba popiti sto prije, pa i ako to znaci uzimanje dvije istovremeno sto sam i napravila, te da se treba javiti lijecniku u slucaju da je bilo odnosa u tjednu prije, sto je slucaj kod mene. Danas navecer ce od odnosa proci vec 72 sata, a ja do svoje doktorice ne mogu doci, iako sam naglasila da je hitno rekli su mi da nisam narucena te da je doktorica prezauzeta. Jednom davno mi se vec dogodila slicna situacija i tada mi je dr. rekla da popijem vise tableta pa ponovim to nakon nekog vremena, ali se ne sijecam ni koliko ni nakon koliko treba ponovit, a tad sam pila i druge tablete, te naravno ne zelim to na svoju ruku raditi bez da znam kako. Molim Vas za pomoć, jer ne znam što da radim. Unaprijed hvala.

Leptirica8

Poštovani,
imam jedan problem. naime, pijem diane i ovaj mjesec mi se dogodilo da sam propustila popiti petu pilulu po redu. zapravo popila sam ju točno 11 sati i 30min nakon uobičajenog vremena. kasnije sam nastavila normalno piti, u uobičajeno vrijeme. menstruaciju sam dobila 22.8. a pilulu sam zaboravila 30.8. imala sam odnose 1.9 i 3.9 bez dodatne zaštite, pa me zanima postoji li razlog za paniku? vrlo sam zabrinuta jer mi se to prvi put dogodilo.

Natalija Beljo, dr. med.

Ana_l Popijte do kraja blister i bez pauze početi s novim. U vašoj opcije da radite pauzu dobili bi probojno krvarenje na početku novog blistera , tako da radije 2 kutije za redom .
tinanina Ne trebate ništa samo dačlje pijte po shemi.
Leptirica8 Popili unutar 12 sati i zaključila sam da pijete duže vrijeme tako da ne trebate ništa dodatno uzimati , samo pijte dalje po shemi.

Leptirica8

pijem devet mjeseci. hvala na odgovoru, sada sam puno mirnija! happy

Leptirica8

ali zadnjih dana vrlo često moram na wc i osjećam blage mučnine, a i grudi su mi povećane. jel moguće da sam to sve umislila zbog straha? čitala sam na internetu da su to simptomi anksioznosti, što je isto vrlo moguće. :S

Natalija Beljo, dr. med.

Strah i panika mogu čuda . Ako se često mokrenje nastavi napravite urinokulturu.

Ana_L

Natalija Beljo, dr. med.

Ana_l Popijte do kraja blister i bez pauze početi s novim. U vašoj opcije da radite pauzu dobili bi probojno krvarenje na početku novog blistera , tako da radije 2 kutije za redom .

Poštovana doktorice...
Popila sam 2 kutije za redom bez pauze (kako ste mi i savjetovali).
Zadnju tabletu sam popila u četvrtak (6.10.) i obično mi "mjesečnica" nastupi tek za 5-6 dana nakon zadnje popijene tablete (utorkom ili srijedom).

Ovog puta je započela u utorak (11.10) ujutro... i to jako slabo, više kao smeđi iscjedak.. U srijedu je bilo krvarenje, ali jako slabo. Danas je krvarenje prestalo.

Imam li razloga za paniku (trudnoću)?

Popila sam 2 kutije bez pauze (nakon one propuštene tablete 15.dan/3 tjedan). Mislim da se trudnoća nije smjela dogoditi, ali nekako se brinem... zašto tako slaba "mjesečnica"? Napominjem kako sam iscrpljena, prehlađena/glavobolja pa sam popila 3 analgetika u 1 danu (nekad su mi tablete protiv bolova smanjivale bolove/grčeve ali i intezitet krvarnja)

Sutra trebam početi sa novom kutijom yasmina...ali me strah ako postoji mogućnost trudnoće.

Puno hvala na odgovoru.

Ana_L

S obzirom na prehladu, glavobolje i osjećaj povremene vrućine..mjerila sam jutros temperaturu. 35.2.
Pretpostavljam da sam trudna, da bi mi temperatura bila blago povišena, oko 37.

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je ok, slobodno nastavite s novim blisterom.

Hyika

Pozdrav,
Ovako imam jedan problem... Naime sjetila sam se da sam zaboravila popiti tabletu i proslo je vise od 12 sati i to mi je deveta tableta bila u blisteru yaz i cijeloj toj zbrci ja sam uzela tablete i nisam sigurna da li sam ju popila sto bi znacilo da sam imala jos jednu od prije propustenu a neznam od kada znam da bi bila od prve do sedme pa sam popila i tu devetu a za ovu u cijeloj zbrci panici nisam sigurna?? Mislim da sam redovito pila svaku vecer ali sada u panici neznam ni sama Zanima me sto ako sam imala tu jednu od prije propustenu i sAda sam popila obadvije i veceras jos jednu moram znaci 10 tabletu?? i da pocela sam jutros malo krvariti? Nisam imala spolni odnos unazad dva tjedna i pijem yaz vec 6 mjeseci kao terapiju za krvarenje uslijed ovulacije zadnja menstruacija mi je bila 01.10.Hvala unaprije za odgovor