Kontracepcija

Propustena pilula

Majolinabl

Poštovani, pijem jaz pilule vec tri godine. Dosad nisam imala nikakvih problema, medjutim desilo mi se da sam propustila 2 pilule zaredom(11 i 12 pilulu u blisteru, drugi red). To se dogodilo u petak i subotu. Tablete pijem u 12 popodne a sjetila sam se u nedelju oko 00:00. Popila sam obe propuštene tablete i u 12 sati popila regularno za taj dan. Nezasticen odnos imala sam prvi dan nakon sto sam propustila pilulu. Zanima me koliki je rizik za trudnocu i sta dalje. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovitim uzimanjem tableta. Mogućnost trudnoće je samo teoretska. Obzirom na tablete koje su propuštene teško da će doći do ovulacije.

TeamHaleb

Pozdrav happy
Trebam Vašu pomoć. Pijem Yasmin četiri godine redovito. Ovaj tjedan mi se dogodilo da sam zaboravila popiti dvije tablete u drugom tjednu (8. i 12. tableta). Kada sam popila 9. tabletu popila sam i zaboravljenu 8. A danas kada sam pila 13. tabletu popila sam zaboravljenu 12. Međutim, danas sam imala nezaštićeni odnos, pa me zanima što činiti dalje i kakva je šansa trudnoće?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su propuštene tablete u drugom tjednu, mogućnost trudnoće je minimalna, samo teoretska. Nastavite s uobičajenim uzimanjem.

ines001

Pozdrav,
Pijem yaz pilule vec 4 mjeseca. Pila sam ih uvijek oko 14h, međutim prosli mjesec mi se dogodilo da nisam bila sigurna jesam li popila 21.tabletu (nedjelja) pa sam 22.popila idući dan oko 7 ujutro. Nezastićeni odnos imala sam u subotu i nedjelju. Nastavila sam piti roze tablete u 7 ujutro i 3.dan je nastupilo krvarenje. Međutim, počela sam piti antibiotike (amoksicilin i azimed) u srijedu zadnji dan uzimanje rozih tableta. Tada sam pocela uzimati placebo tablete i krvarenje je nastupilo 3.dan.Jučer sam uzela prvu tabletu iz novog blistera, no zbog loših jetrenih nalaza moram prekinuti uzimanje yaza. Ima li razloga za eventualnu zabrinutost?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena. Nema razloga za brigu, osim loših jetrenih testova, ali to će se oporaviti.