Kontracepcija

propuštena tableta

basic

Dobar dan.
Pijem Yasmin tablete već par mjeseci i imala sam menstruaciju od 4.5. do 8.5. Novu kutiju sam počela piti 9.5 (srijeda). U petak sam imala odnos, no na žalost dan poslije, u subotu sam zaboravila popiti tabletu, već sam popila dvije odjednom u nedjelju u uobičajeno vrijeme, kako i piše u uputama za propuštenu tabletu u 1. tjednu korištenja, ako je prošlo više od 12 sati. Znam da sada naarednih 7 dana treba upotrijebiti mehaničku zaštitu, ali više me brine taj dan prije, jer piše da postoji mogućnost trudnoće. U srijedu imam dogovoreno kod ginekologa, ali prije toga možete mi Vi dati Vaše stručno mišljenje. I nakon koliko vremena se može utvrditi trudnoća? Hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Trudnoću ćete najranije otkriti testom na trudnoću oko 14 dana iza odnosa. Dotad mirno, šanse za trudnoću su vrlo male.