Kontracepcija

Sigurnost

anide

Poštovana doktorice, pijem već šest mjeseci yasmine i sve je u redu , no zanima me još samo jedna stvar, da li je veći rizik od trudnoće ako moj partner ejakulira u mene ? HVALA

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Cijela ideja kontracepcijskih tableta je da budu sigurna zaštita od neželjene trudnoće kad vaš partner ejakulira u vas. Dakle, onih 0,01% trudnoća uz pravilnu upotrebu tableta dešava se kod ejakulacija u rodnicu. Nitko nikad nije istraživao sigurnost kod istovremene upotrebe tableta i prekinutog odnosa, ali vjerujem da bi bila 100% happy