Kontracepcija

Qlaira

bb_vt

Pozdrav! Pila sam Qlaira već 4 godine. Prošli tjedan sam jednu zaboravila popiti i dobila sam menstruaciju i bila sam kod ginekologa i rekao je da je sve u redu! Od toga ja više nepijem Qlaira i skroz imam menstruaciju i evo već traje 7 dana, ali mene jako boli u trbuhu. Zanima me da li je to normalo da me boli i da toliko dugo traje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu, tada je sve u redu.

bebi1403

Dobar dan! Smijem li početi piti pilule Qlaira drugi dan menstruacije ,a ne prvi ?Planiram ih početi piti i sutra sam dogovorila s doktoricom da cu doći po recept, ali sam danas dobila mengu... Koji su rizici i je li potrebna dodatna zaštita od trudnoće?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Nema rizika za trudnoću.

Melos

Postovani, pijem Qlaira pilule unazad nekoliko godina i idem redovno na kontrole. Pijem ih cca 4 godine j dogodilo mi se svega 3 puta da mi nije dosla menstruacija, najcesce u vrijeme ispita sw znalo dogodit kada sam pod stresom. Svaki puta sam uradila test i obavijestila lijecnicu.
Prosloga mijeseca(travanj) menstruacija nije dosla, napravila sam test tjedan dana nakon sto s pocela piti novi pakiranje i bio je negativan. Nastavila sam piti i popila sam prvu placebo i jos nisam dobila. Naime, ne znam sto da mislim jer nikada ne prwskocim, popijem u isto vrijeme, decko i ja prakticiramo prekinuti snosaj.
Da cekam jos ili je to normalno? Uzasan sam panicar i osjecam bolove u ledjima, stomaku, ali nikako da dobijem menstruaciju.
Koliko je moguca trudnoca ako sam sve radila po "pravilu"?
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

Melos

Hvala Vam na odgovoru.Trebam li nastaviti normalno piti cak i ako sutra ne dobijem s obzirom da bi sutra trebala zapoceti novo pakiranje.
Jeli moguce da izostane dva puta zaredom i jeli to znak da mi vise pilula ne odgovara.
Nadam se da razumijete moju paniku jer cinim sve da radim kako treba i onda mi je ovo dosta neocekivana situacija.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sutra nastavite normalno sa sljedećim blisterom. Ako i nakon njega izostane menstruacija javite se liječniku i zatražite promjenu pilula.

lolita22

Poštovani,

pijem Qlairu već 2 mjeseca,odnosno sada sam na sredini treceg blistera. Presla sam na Qlairu s Yaza jer su mi menstruacije oduvijek bile obilne,a kod Yaza se nisu ništa smanjile ni volumenom ni trajanjem. Kako sad pijem Qlairu,imala sam 2 menstruacije i obje su bile relativno oskudne i trajale su svega 3 dana. Pri spolnom odnosu dodatno se štitim kondomom. Zanima me da li je to normalno i imam li se oko čega brinuti,da li je moguća trudnoća pa su zato menstruacije oskudne,ali ipak prisutne?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je normalno. Trudnoća je isključena.

Kata987

Poštovani, pijem Qlairu 8 mjeseci, do sada su menstruacije bile redovite, ali puno krace i oskudnije nego prije uzimanja oralnih kontraceptiva. Međutim, ovaj mjesec je menstrucija izostala, nakon druge tamnosmede tablete poceli su bolovi kao kada imam menstruaciju, ali do krvarenja nije doslo vec samo do oskudnog tamnosmedeg iscjetka i to samo u popodnevnim satima dva dana za redom. Trenutno sam na 2. tableti iz novog pakiranja i jos uvijek pomalo osjecam bolove kao kad imam menstruaciju, ali iscjetka nema. Inace Qlairu pijem redovito, ali 3 dana za redom nisam bila u mogucnosti popiti tabletu u obicajeno vrijeme nego 2-3 sata kasnije. Partner i ja ne koristimo dodatnu zastitu. Da li postoji mogucnost trudnoce zbog kasnjenja sa uzimanjem tableta i koji su moguci razlozi da menstruacija nije dosla?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće obzirom da redovito uzimate kontracepciju. Kašnjenje od par sati ne smanjuje učinkovitost. Ponekad prilikom uzimanja kontraceptiva može izostati menstruacija. To je zbog njihovog djelovanja na sluznicu maternice.

Melos

Poštovani,
pijem Qlairu više od 6 godina, redovno i bez preskakanja. Sinoć sam popila 25. tabletu (7.11.2019.) (prvu tamnocrvenu) i jutros sam imala nezaštićen odnos. Postoji li mogućnost neželjene trudnoće?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.