Kontracepcija

Qlaira

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedan Lexaurin neće umanjiti učinak pilula.

Hg18

Poštovani doktore
Uzimam Qlaira pilule no ovog sam mjeseca propustila dvije djelatne pilule koje sam uzela nesto vise od 12 sati nalon vremena u koje ih inace uzimam. Zanima me je li moguce da se nakon sto popijem drugu crveno obojenu pilulu nakon koje se inace javi menstruacija, pojavi krvarenje koje nije menstruacija tj postoji li mogucnost da sam trudna ali se svejedno javi krvarenje.
Također, u desnoj mi se nozi javljaju trnci i psjecaj hladnoce i je li moguce da je rijec o trombozi s obzirom da je jedna od mogucih nuspojava. Pusac sam i imam 21 godinu. Unaprijes se zahvaljujem na odgovorima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće. Trnci u nozi nisu tromboza. No s obzirom na senzacije koje imate sugeriram da se javite ginekologu na pregled i dogovor oko uzimanja pilula.

zivka123

poštovani,
17.8 Sam imala kiretazu.27.8 sam bila kontroli i sve ok.dr mi je rekao da s tim danom mogu poćeti piti qlaira tablete jer pri pregledu nije bilo folikula tako da ,kako kaže,može se sprijeććiti ovulacija.
Na 18 tableti sam imala krvarenje,tamno smečkasto,trajalo je pet dana.sad sam popila druggu crvenu tabletu i nisam dobila mjesećnicu.uperiodu korištenja imala sam nezaštićene odnose.
da li postoji mogućnost zrudnoće.
Hvala unaprijed na idgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ali s takvim uzimanjem poremetili ste si ciklus.
Pilule se uzimaju s prvim danom menstruacije.

zivka123

hvals na odgovoru.nskon što sam pisala pojavilo se oskudno smečkasto krvarenje..nadam se da če se sa slijedečim blisterom ustabiliti ciklus.
Lp i hvala

Lolica144

Poštovani doktore, menstruaciju sam dobila 5.rujna i trajala je 3 dana. 17.rujna sam opet počela krvariti, naime ovaj mjesec sam pod užasnim stresom, ali ne pripisujem to tome, moja dr. kaže da je to normalno s vremena na vrijeme ali brine me. ne znam što bi moglo biti. Imate li Vi kakav savjete ili preporuku? Unaprijed hvala i lijep pozdrav...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lolica radi se o periovulacijskom krvarenju. Ne brinite.

lolita22

Poštovani,
pijem Qlairu sedmi mjesec zaredom i trenutno sam na 4.tableti blistera. Menstruaciju sam dobila 4.10. ujutro,a 5.10. predvečer je krvarenje prestalo(krvarenje je bilo srednjeg intenziteta) te je prisutan samo oskudan smeđi iscjedak,a danas,6.10. više nema ni iscjetka. Zabrinuta sam jer mi je menstruacija trajala praktički samo jedan dan. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće i što bi mogao biti uzrok ovako oskudnoj menstruaciji,zadnji spolni odnos sam imala na prethodnom blisteru na 10-11 tableti?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Tako ponekad izgledaju menstruacije uz navedene pilule.

ultravioleta

Postovani doktore,
imam 30 godina,prije cetiri mjeseca sam rodila trece dijete.nedavno sam bila na pregledu kod ginekologa,i sve je uredu.ovo Vam govkrim iz razloga sto me zanima kontracepcija,kao sto mozete pretpostaviti.naime,radi se o tome da.mi je doktorica.preporucila.Mirenu,ali je.mene bilo strah "ugradnje" iste,te sam zamolila da mi preporuci kontracepcijske pilule.preporucila.mi je Qlaira.Medjutim,sto vise citam o njima,vise me strah uzeti ih.trebala bih poceti za par dana,s prvim danom menstruacije,ali nisam uspjela upitati doktroicu o opasnostima uzimanja pilula,inace.citala.sam na mnogo mjesta da.moze doci do visokog tlaka,tromboze,depresije itd.zanima me istinitost ovih navoda,te sta biste Vi preporucili? Inace,imam visak kilograma,nisoktlakas sam.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

I jedno i drugo je dobro. Ako imate troje djece i više od 35 godina možete napraviti sterilizaciju.
Ako ne mislim da je Mirena bolje rješenje.

malakika

Poštovani,

pila sam qlairu još prije dvije godine i bilo je sve super. Ove godine sam ponovno počela piti u 5. mjesecu. Do danas je sve teklo u redu, mjesečnice uredne.
Prije 2 dana sam kasnila oko 6 h s tabletom, pa sam ju jučer popila na vrijeme kako bih vratila stari ritam što prije (znači prekjučer oko ponoći, a jučer u 18 h kao po starom).
Jučer sam popila prvu crvenu tabletu, a danas drugu (sutra očekujem mjesečnicu oko 10 h).

Zabrinuo me lagani smeđkasti iscjedak danas popodne, kao da sam imala lagano krvarenje dan prije očekivane mjesečnice. To se do sada nikada nije dogodilo na pilulama. Imala sam nezaštićeni spolni odnos prvih 4 dana sadašnjeg pakiranja i 23-25 dan (ovaj vikend).

Kolike su šanse da je to implantacijsko krvarenje ?!

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o implantaciji. Radi se o probojnom spoting krvarenju uz pilule.

petra000

Poštovani,

odlučila sam napraviti pauzu od pijenja pilula, završila sam sa zadnjim blisterom qlaira krajem 7 mj, kada je usljedila i menstruacija. sljedeća menstruacija nakon prestanka uzimanja je došla 36. dana ciklusa, nakon toga iduća menstruacija je došla 32. dana ciklusa, ali sada mi menstruacija kasni, naime sada je već 42. dan ciklusa a od menstruacije ništa. Je li to normalna pojava? znam da su mogući poremećaji u ciklusu nakon prestanka uzimanja pilula ali se brinem jer su prve dvije došle normalno. imala sam spolne odnose svega tri puta ovaj mjesec, uz koristenje kondoma + prekinuti snosaj. hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normalna pojava. Pilule ste prestali uzimati u 7 mj. Razlog izostanka treba ležati u pcosu, cisti, anovuloacijskom ciklusu i sl.

lolita22

Poštovani,
unazad 7 mjeseci pijem Qlairu,a prije tog sam 6 mjeseci pila Yaz. Naime, primjetila sam da se debljam vrlo brzo,ne mogu reći da mi se apetit povećao i da jedem više nego prije,ali što god pojedem mi se primi. Za vrijeme uzimanja kontracepcijskih tableta udebljala sam se 15-ak kilograma. Zanima me hoću li se prestankom uzimanja pilula prestati toliko debljati,odnosno hoće li mi to išta pomoći? Još napominjem da sam mjesec i pol dana drzala dijetu i bavila se tjelovjezbom tri puta tjedno,ali nisam uspjela skinuti niti kilu. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno bih vam savjetovao da prekinite s uzimanjem na nekoliko mjeseci pa ćete vidjeti da li ćete smšaviti. Sugeriram i hormone štitnjače.

Olivera25

Postovani, pijem pilule Qlaira tek drugi mjesec.
Niti jednu tabletu nisam propustila i pijem ih uvijek u isto vrijeme,+/- 30 min.
Trenutno sam na 14.tableti iz drugog paketica, i pojavilo mi se krvarenje- to je pretpostavljam tzv.probojno krvarenje.
Ginekolog me upozorio na to, ali moram priznati da je strasno iritantno i zbunjujuce. Zanima me da li cu ja svejedno dobiti mentruaciju nakon 26. tablete kao i prosli mjesec? I da li da i dalje nastavim piti pilule po redu ili kod pojave tog krvarenja treba poceti s novim paketicem?
I da li mogu zaista biti na miru uz te pilule sto se tice zastite od trudnoce, bez obzira na ta krvarenja??
Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Budite mirna što se tiče trudnoće. Uzimajte dalje prema shemi28 dana a 29. dan krenite na novi blister. Dobit ćete menstruaciju.

Nazad
1 ... 32 33 34 35 36 37 ... 39
Naprijed