Kontracepcija

Qlaira

hej5

Poštovani doktore, pijem Qlaira pilule 4 mjeseca, prošli mjesec mi je menstruacija došla 26. dana u ciklusu (2. tamna pilula) dok mi je prijašnjih mjeseca dolazila 25. dana u ciklusu, no jedan mjesec sam imala smeđkasti iscjedak cca tjedan dana prije menstruacije pa bi i menstruacija bila smeđkasta. Ovaj mjesec imam sve simptome za menstruaciju,par dana prije sam imala i sluzasti iscjedak, a kad sam popila 24. pilulu primijetila sam samo točkicu stare krvi te kroz 3 dana je također bilo samo par točkica stare krvi, a menstruacije nema, danas bih trebala popiti prvu placebo tabletu. Imam spolne odnose, no pazimo da ne bi došlo do ejakulacije unutra. Trebam li se brinuti radi trudnoće ili je normalno ako jedna menstruacija izostane? Nemam nikakvih nuspojava, tablete pijem na vrijeme, par puta sam popila koju tabletu dok sam konzumirala alkohol no piše da alkohol ne utječe na djelovanje tableta.

Unaprijed hvala

hej5

Evo danas mi je došao svjetlosmeđi iscjedak koji mi je znao doći par dana prije nego bih trebala dobiti menstruaciju, a od kad pijem pilule mi je menstruacije više slična tamnosmeđem isjcetku te nije obilna za razliku od menstruacije kada nisam pila pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može biti takva menstruacija, svakako se ne radi o trudnoći.

Laady0211

Postovani
Pijem Qlaira tablete vec treci mjesec, prije 2 dana (02.09) mi se desilo da sam zaboravila popiti 9 tabletu ali sam je popila kad sam se sjetila (obicno pijem u 22h a popila sam je sutradan u 11.30h) i nastavila piti kao i obicno. Danas (05.09) mi se pojavio crvenkast iscjedak. Da li je zastita smanjena s obzirom da sam kasnila vise od 12 sati i koliki je rizik?
Hvala unaprijed, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je umanjena. Idućih tjedan dana dodatna zaštita.

Laady0211

Na 12 tableti pocelo je smeckasto krvarenje, slicno menstruaciji ali ne obilno, da li je to zbog kasnjenja jedne tablete i ima li razloga za brigu?
Hoce li menstruacije doci na vrijeme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da to je zbog neredovitog uzimanja. Menstruacije će doći na vrijeme.

BrankaV

Poštovani, počela sam da pijem Qlairu pre oko dva meseca (sad sam pri kraju druge kutije), zbog neredovnih menstrualnih ciklusa. Odmah nakon početka terapije primetila sam da mi dojke postaju veće, što i može da se javi kao posledica dejstva Qlaira tableta. Naime, imam dijagnostikovan fibroadenom par godina unazad, redovno kontrolisan. Pitanje je, da li smem da pijem Qlairu pošto imam fibroadenom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne bi smjeli dalje uzimati.

Ekonomistica

Molim vas ja sam danas dobila recept za lijek qlaria inace imam produzeno menstr.krvarenje. Kako se pije i ima li nesto na sto bih trebala obratiti paznju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati

Lolica144

Poštovani, jučer 23.3 sam popila drugu crvenu pilulj, no menstruacije još nema. To mi je prva kutija nakon pauze od par mjeseci. Jutros se pojavio samo iscjedak prošaran sa par kapljica krvi, ali menstruacije još nema. Prije ne bila točna u minutu.. zabrinuta sam i ne znam što da radim. Već par dan imam osijećaj da će doći alli ništa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nije neobično da na Qlaira tabletama izostane redovito krvarenje 26. dan. Ako krvarenje izostane dva puta ili tablete niste uzimali ispravno postoji mogućnost trudnoće zbog čega bih Vam preporučio da se javite liječniku.

devleta

Postovanje,
nakon nekoliko godina pauze ponovno sam pocela koristiti pilule i to najvise kako bih uredovila mjesecnicu. Prvi dan ciklusa uzela sam prvu tabletu Qlaira. Krvarenje je bilo prilicno i trajalo je sest dana, koliko mi inace traje, jedino sto je sada za nijansu bilo oskudnije. I jutros jos pri brisanju ima blagog traga krvi na papiru. Da li je to tako jer sam tek pocela sa pilulama i tek treba da se smanji krvarenje ili je razlog neki drugi? Ranije sam u sat znala kada dobijam ciklus i koliko ce trajati (4 dana). Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je zato jer ste tek počeli s tabletama. Ciklusi će se regulirati, a krvarenje smanjiti.

Lolica144

Poštovani, nakon pauze od 4 mjeseca, počela sam ponovno uzimati Qlairu, krvarenje se javilo nakon popijene druge crvene pilule, (26.dan), trajalo je samo 2 dana, i krv je bila jako tamna kao pred kraj menstruacije. Naime u ta 4 mjeseca koliko nisam pila pilule menstruacije su bile obilne ali takodjer trajale 2-4 dana. Što to može značiti? Unprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prilikom uzimanja kontracepcijskih tableta obilnost i trajanje krvarenja se smanjuje. Nema razloga za brigu.

andy007

Poštovani,
imam 40 godina i zadnjih 6 mjeseci uzimam Qlairu. Molim Vas za informaciju do koje starosti žene smiju uzimati Qlairu.
Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nemate dijabetes, višak kilograma, povišen krvni tlak i ne pušite, slobodno možete koristiti oralnu kontracepciju i nakon 40. godine, uz redovne laboratorijske kontrole.

devleta

Postovani,

pijem Qlairu treci mjesec za redom. Imala sam lagana krvarenja izmedju ciklusa za koja se nadam da ce uskoro prestati. Interesuje me kako bih trebala piti Qlairu da odgodim mjesecnicu na 15 do 20 dana zbog puta? Hvala Vam...