Kontracepcija

Sansa za trudnocu

az159

Pozdrav,
djevojka i ja smo imali odnos sa prezervativom, nakon prestanka ona je u naletu strasti stimulisala svoj klitoris od moj organ na kome je ostalo sperme vjerovatno, ali nije usao u unutrasnjost vagine ( u pitanju je bio zadnji plodni dan), danas je trebala dobiti, a svaki put dobija tacno u dan, a sada nema nikakvih simptoma da ce dobiti. Da li postoji kakva sansa za trudnocu? Da li na kasnjenje utice tu blaga upala jajnika jer misli da je ima ili eventualno mozda klimatska promjena posto je na moru?
Da napomenem jos da smo nakon mozda 7 dana imali odnos, bez kontracepcije ali nije doslo do ejakulacije u vaginu, takodje se poslije toga stimulisala (bez ulaza mog organa u njen) ali tada je vec bila u neplodnim danima.

0502pt

Djevojka i ja smo imali odnos dan prije njene ovulacije. Koristili smo Durex Extra Safe kondom i pazio sam i nije ni pukao ni pao. Izvukao sam prije ejakulacije pa nisam ni ejakulirao uopce. Kondom smo zajedno provjerili i nije bio ostecen. A tijekom odnosa sam pazio da ne padne i nije. Da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

az159 neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

0502pt neće doći do trudnoće prema opisanoj situaciji.

az159

Izvinite, ali da vas pitam za jos jedan savijet, posto evo danas prodje treci dan kako djevojka nema nikakvog simptoma da ce dobiti. Do sada za 8g, od kako je dobila prvu menstruaciju, uvijek je u odredjeni dan dobijala, nikada nije kasnila. Da li je potrebno da se nesto uradi ili da ceka jos da dobije, posto nas oboje brine ta situacija. Danas se vratila sa mora, da li mozda taj put i umor, a i klima mogu toliko da odgode menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedene situacije svakako mogu odgoditi nastup menstruacije.

B.draga

Jucer mi je bio najplodniji dan.Sinoc sam sa partnerom imala sex,svrsio mi je po tijelu i prstima od sperme (vidjela sam spermu na prstima)usao mi je plitko u spolovilo.Nakon 2 sata smo ponovno imali odnos i njegovo spolovilo je bilo u meni.Ovaj put je njegovo spolovilo bilo dobro oprano,a moje ne.Kakve su sanse da zstrudnim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse nisu velike,no kod opetovanih odnosa šansa postoji.

milanap

Postovani, pila sam lindinete 3 godine, ginekolog mi je rekao da napravim pauzu 3 meseca... Prestala sam ih piti pre dve nedelje...Decka sam u nedelju uvece zadovoljavala rukom i doslo je do ejakulacije, sutradan ujutru je mokrio a zatim je usao u mene bukvalno na 5 sekundi i izasao, nismo zeleli odnos bez zastite i nije bilo ejakulacije ... Zanima me postoji li sansa da dodje do trudnoce ovako?

milanap

Takodje moram da kazem da sam danas primetila malo krvi u sekretu, sta to moze biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo doći do trudnoće prema opisanom.

milanap

Postovani, opet ja. Pilule sam prestala da pijem 24.07. menstruaciju dobila 27.07... U ponedeljak 8.08. mi se pojavila sukrvica u iscetku, to traje i danas, znaci vec 6 dana samo sto je sad braon... Prvu menstruaciju bez pilula treba da dobijem tek 24.08... Da li je to hormonski disbalans zato sto sam prekinula da uzimam pilule ili nesto drugo? Hvala najlepse.

milanap

Zaboravila sam da napomenem da sam isla na uzv pre 3 nedelje , pre nego sto sam prestala da uzimam pilule i jajnici su mi i dalje mikrocisticni, ostalo je sve bilo u redu...

dora_s

Postovani doktore,
Imam samo jedno pitanje, da li je potrebno da se brinem oko trudnoce ako sam popila sve yaz tablete tj imam jos dvije do kraja blistera, al sam u prvom tjednu uzimanja 3-4 dana uzimala u 8/9 ujutro i onda sam se dalje prebacila na uzimanje u 2,3-3.30 sve do kraja blistera? Prakticirali smo prrkibut snosaj al nekako ja se nikad ne mogu pouzdat u to
Hvalaaa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milanap, vjerovatno se radi o probojnom krvarenju i anovulaciji. Ako je oskudno ne treba vas brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

doras nema razloga da e brinete oko trudnoće.

Beatrice55

Poštovani doktore,imala sam nekoliko spolnih odnosa od zadnje menstruacije (8.7.),sve s prezervativom,koji je bio korišten tijekon cijelog odnosa,nije spao,ni pukao. Menstruaciju još nisam dobila,inače ciklusi variraju,no uvijek su oko 35-38 dana. Nema razloga za kašnjenje jer nisam pod stresom. Imam neke simptome pmsa već nekoliko dana (bolne grudi,nadutost,lagani bolovi u jajnicima),no to mogu biti i simptomi trudnoće,a menge još nema. Je li moguće da sam trudna?
I imam još jedno pitanje,naotekla mi je vena s desne strane od klitorisa,odnosno izbočila se,nikad se nisam susrela ni čula da se tako nešto može dogoditi,ne boli me samo ružno izgleda. Što je to i kako se liješi. Inače imam 19 godina.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni oko zaštite tijekom odnosa onda se ne morate brinuti oko trudnoće.
Što se tiče vene na vanjskom spolovilu radi se o varikozitetu.
Ne možete ništa napraviti oko toga. Danas sutra kad zadovoljite reprodukciju može se ev. razmisliti o sklerozaciji.

Beatrice55

Hvala. Sigurna jesam,no nikad se ne zna i jako se brinem što još uvijek nisam dobila.Uz to učestalije idem na wc i imam bijeli iscjedak. Međutim,posjetila sam ginekologa jučer i napravio mi je vaginalni uzv te rekao da je sve u redu. Zanima me bi li se vidjelo na ultrazvuku da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vidjelo bi se.