Kontracepcija

Sansa za trudnocu

milanap

Postovni, bila sam kod ginekologa zbog one sukrvice u sekretu o kojoj sam vam pisala, ona mi nije rekla razlog sto mi se to pojavilo. Na uz-u mi je videla pored mikrocisticnih jajnika i jednu cistu na levom jajniku, radila sam CA125, rezultat je 9,3. Ja treba da dobijem u sredu prvu menstruaciju nakon prestanka sa pilulama, ali ona mi je rekla da mi je endometrijum tanak i da ne veruje da cu da dobijem. Da li sam sa tankim endometrijumom mogla da ostanem trudna iako sam vam rekla da je decko usao u mene bez kondoma i to je trajalo svega 10 sekundi zato sto nismo zeleli odnos bez zastite? Isto tako osecam pritisak u donjem stomaku i bole me grudi kao da cu da dobijem, a doktorka mi je rekla da necu... Da li mislite da ima potrebe da radim test? Hvala najlepse !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sa tankim endometrijem nećete zatrudnjeti. Uskoro ćete vjerovatno dobiti menstruaciju koja će biti vjerovatnije oskudnija.

milanap

Hvala puno i izvinite sto sam bila dosadna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

milanap

Postovani, opet ja, menstruaciju jos nisam dobila,trebala je stici u sredu, ali posto sam prestala sa pilulama verovatno zato i kasni ... A i doktorka mi je rekla da mi je endometrijum tanak. Grudi su mi i dalje osetljive i to me brine. Juce je bio 3 dan kako mi kasni i uradila sam test koji je bio negativan (uradila sam ga za svaki slucaj iako je "odnos"trajao samo 5 sekundi nije bilo ejakulacije uopste).. Da li mislite da ima potrebe da ponavljam test ili da radim hcg iz krvi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam test. pričekajte još koji dan da dođe do menstruacije.

milanap

Bili ste u pravu jutros sam dobila i oskudna je bas kao sto ste rekli... Ja bih danas pocela opet da pijem Lindynette, da li ce mi stetiti s obzirom da je pauza trajala samo mesec dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Postovani, decko i ja imali smo spolni odnos tijekom mojih plodnih dana. U roku od 5 sati isli smo dva puta i oba odnosa su bila nezasticena, prvi put nije svrsio u mene te odmah nakon toga uredno je opravo spolovilo i urinirao, drugi put se desio nakon 4 sata te isto nije svrsio u mene. Postoji li sansa za trudnocom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ejakulat nije dospio u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Prema navedenom to se nije desilo.