Kontracepcija

Seks bez kondoma! POMOĆ!!!

Makyz

Postovani doktore...

Devojka i ja smo uspeli da imamo sex pre nedelju dana, samo smo dva puta do sada imai sex, jednom sa zastitom, a drugi put bez, jer je mene kondom zuljao i pekao, a penis se spustio, a ona je penis gurala, hteo je da udje, ali se spustao i na kraju nije hteo da udje. Pa smo ga skinuli. Imali smo sex oko 30-ak minuta i nijednom nisam ejakulirao, mislim bio sam blizu, ali nisam osetio vrhunac. Kada smo hteli da promenimo pozu, video sam nesto belicasto na glavicu. Sada nismo sigurni da li je to ejakulat, predejakulat ili je mozda vaginalni sektret. Posto je u plodnim danima malo smo uznemireni. Da li je moguce da ejakuliram a da ne osetim, jer ja koliko znam nisam, da li je moguce nesvesno da ni ja a ni ona ne osetimo? Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ejakulaciju bi svakako osjetili. Ono što ste vidjeli vjerojatno je sekret rodnice.

D1234d

Dobar dan, zanima me mogu li ostat trudna ako je decko ejakulirao u mene, ako koristitm drugu kutiju kontracepcijskih pilula i to mi je bio bio cetvrti dan od uzimanje druge kutije nakon pauze

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko redovito uzimate kontracepcijske tablete ne postoji mogućnost trudnoće. Zaštićeni ste kontinuirano - i u vrijeme uzimanja aktivnih tableta i u vrijeme pauze.

Poštovani,
Zanima me jedna stvar, naime pijem Visanne tablete od 9 mjeseca i nemam menstruaciju od tada(visanne se ne vode kao kontracepcijske tablete već lijek za endometriozu, ali piše da kod većine žena inhibira ovulaciju). Dečko i ja smo imali nezaštićen seks, za vrijeme plodnih dana ( koji su mi u kalendaru od prije). Dečko je izvadio 5 sec prije i dva do tri puta morao si sam pomoći si da svrsi. Mene zanima jel moguće da sam ostala trudna od preejakuacijske tekućine s obzirom na sve okolnosti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nemate menstruacije, kod vas je ovulacija inhibirana (što je slučaj u većine korisnica), a i prema svemu ostalom što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Markoo1234

Pozdrav Doktore, imao sam odnos u plodnim danima, prvo smo išli bez kondoma pa sam ejakulirao vani, onda smo stavili kondom i nastavili sa odnosom, desilo se da je kondom pukao, ali nisam ejakulirao u njega. Da li je moguća trudnoća? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da je odnos bio u plodnim danima, savjetujem postkoitalnu kontracepciju, iako je mogućnost trudnoće samo teoretska.