Kontracepcija

Skliznuti kondom

Maja977

Poštovani, koristim kontracepcijske tablete Belara zbog policističnih jajnika. Svaki spolni odnos partner i ja koristimo i kondom. U subotu za vrijeme plodnih dana imali smo spolni odnos i nakon što je partner ejakulirao nekoliko trenutaka je još njegov spolni organ bio unutar mog, pa je vjerojatno tijekom pomicanja nakon postorgazma kondom skliznuo. Kada je spolni organ izvadio u meni je ostao kondom i visio je van nekakvih 3 cm, a večina sperme direktno iz kondoma izlila se partneru po nogama i trbuhu, i meni po rukama kad sam vadila kondom. Imam li razlog za zabrinutost od neželjene trudnoće iako redoviti koristim kontracepcijske tablete i kolika je mogućnost da je sprema uspjela ostati u meni? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontracepcijske tablete ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.