Kontracepcija

Smanjen libido

Ma ja

Vec 8 mjeseci koristim kontracepciju. Prvih mjesec dana sam koristila Evru, al sam prestala jer mi nije bila prakticna. Nakon toga sam presla na Yasmin. Ni Evra ni Yasmin mi nisu izazivali nikakve nuspojave osim cinjenice da mi je libido na malo nizem nivou nego prije kontracepcije! Zanima me jel ima razlike između pojedinih tableta sto se tice utjecaja na libido il moje tijelo jednostavno tako reagira na kontracepciju? Ako ima razlike jel mi mozete reci koje tablete manje utjecu na smanjenje libida?
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nema razlike, ali možete pokušati sa niže doziranim tabletama, tipa Logesta, možda bude bolje.