Kontracepcija

sperma na zraku

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

Strahodtrudnoce

Hvala doktore

Strahodtrudnoce

Samo jos da vas pitam ujutro sam na gacama od prethodnog dana ( trljanja preko robe ) sa unutrasnje strane gaca vidjela bijelu flekicu vidljivu samo kada se tkanina nategne a sa vanjske strane gaca nije bilo nicega. Pretpostavljam da je to moja sluz jer da je sperma ( prije njegova sluz) bi bilo sa vanjske strane zar ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

Lana4pitanje

Postovani, uplasena sam.
Nisam imala odnos sa deckom.Nije bilo dodira polnih organa.
Postoji li mogucnost trudnoce, ako sam 20ak minuta nakon njegove ejakulacije sela bez gacica na njegov stomak, a ako je malo sperme prilikom ejakulacije palo na taj dio njegovog stomaka? Nevina sam.
Koliko dugo sperma moze preziveti na zraku? Koliko vremena treba da se osusi? Moze li se zatrudneti ovako? Molim pomoc.

Lana4pitanje

Postovani, da li bih trebala popiti hitnu kontracepciju zbog navedenog? Molim odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način se ne može ostati trudna. Sperma se osuši za minutu i tada više nije sposobna za oplodnju.