Kontracepcija

spirala

datulja

poštovani,
zanima me vaše mišljenje o postavljanju spirale nakon carskog reza.Moj ginekolog ju ne preporuča ali mi je i sam rekao da neki stavljaju bez obzira na način poroda
unaprijed zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Preporuke kažu da ju možete staviti odmah nakon poroda, neovisno o načinu poroda. Osobno, sklona sam se složiti s vašim ginekologom, mislim da maternici treba dati malo vremena da se oporavi prije umetanja stranog tijela.

datulja

baš nisam bila precizna u postavljanju ovog pitanja.Moja ginekologica uopće ne preporuča stavljanje spirale kod poroda CR pa me zanima koje je Vaše mišljenjeo tome i ako mislite da bi ju mogla staviti koliko bi vremena trebalo proči.Od poroda mi je prošlo 6,5 mj i nije mi još došla menstruacija.Inače stav moje doktorice je da ju ona ne preporuča ali ako ja inzistiram da će ju staviti
unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Preporuka da se spirala ne stavlja nakon carskog reza datira iz vremena dok je puno manje žena imalo carski rez, pa nismo ni znali kako će se ponašati spirala u maternici s ožiljkom. Međutim, danas je dovoljno spirala stavljeno da se zna da je to u redu. Prema tome, ukoliko želite, inzistirajte.

datulja

puno Vam hvala na odgovoru