Kontracepcija

tablete i povraćanje

arhedina

Pijem redovito tablete yasmin i sve je u redu , no neki dan mi se desilo da sam između četiri i četiri i pola sati nakon što sam popila tabletu povraćala potaknuto hranom problem je što nisam popila tabletu dodatnu a možda i nije problem ,zato se obraćam Vama u nadi da je ipak ok,to je bilo u petak a danas je nedjelja i zadnja tableta,da li se kako može nadoknaditi ta tableta ako sam ju ipak trebala popiti ???Zanima me još da li alkohol kako utječe na tablete?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije problem jer se tableta već apsorbirala. Što se alkohola tiče, u umjerenim količinama ( 1 čaša vina ili piva) neće smetati.