Kontracepcija

što nakon yasmina?

Azra

Evo, ukratko. happy Sa 17 god. (sad imam 20) sam pila Trinovum osam mjeseci i odgovarao mi je, ali mi ga doktorica nije više mogla propisivati. Počela sam piti Logest koji mi nije odgovarao i prestala sam nakon 6 mjeseci. Nakon što mi je ginekolog ustanovio da imam policistične jajnike, dobila sam Diane 35, pila sam ih godinu dana i lice mi se popravilo, ali sam morala prijeći na Yasmin. Sad ga smijem piti do 7. mj. jer tad ističe godina dana kako ga pijem i rekao mi je ginekolog da ću morati napraviti 3 mjeseca pauze, a vjerujem da će mi se za to vrijeme lice opet pogoršati.
Zanima ma da li je potrebna ta pauza od 3 mjeseca?
Jel moguće prijeći na neke druge kontracepcijske tablete umjesto te pauze?
I da li bi mi Trinovum opet odgovarao? (Ne znam da li je razina hormona ista/slična kao i prije 3 godine kad mi je Trinovum potpuno odgovarao.)
Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pauza nije potrebna dok god se redovito kontrolirate i na kontrolama su nalazi uredni. Predlažem da ne mijenjate opet tablete, nego da budući vam odgovaraju ostanete na Yasminu dok god mislite da vam treba.

Azra

puno hvala na odgovoru, nadam se da moj ginekolog neće inzistirati na pauzi.