Kontracepcija

strah

an1976

Poštovana doktorice,
popila sam tabletu za dan poslije deseti dan od početka mjesečnice i to yasmin po 2 tablete ujutro i navečer dva dana po preporuci ginekologa.osmi dan od kada sam prvi put uzela tabletu počela sam krvariti,izgleda kao mjesečnica ali oskudnije i to traje tri dana.Da li je moguće da sam trudna ili je došlo do poremećaja zbog tableta.Da li trebam na pregled i da li je rano već sada otkriti trudnoću.
Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Došlo je do poremećaja zbog tableta. Trudnoću najranije možete otkriti testom na trudnoću iz jutranjeg urina, 15 dana iza odnosa - tako da pregled nema smisla.