Kontracepcija

Tablete za dan posle i menstruacija

Mila16

Postovani,
U januaru ove godine sam popila tabletu za dan poslije, radi prevencije. Tada mi je menstruacija dosla 8 dana prije. U narednih 4 mjeseca se vratilo u normalu, s tim da mi je 2 meseca kasnilo oko 2 dana.. Zadnja menstruacija je bila 27.05. i do sada nista, kasni mi vec 8 dana.. Sa momkom sam imala odnose ali uvjek sa zastitom (kondomima) i zavrsetak se nije desio nikada unutar mene.
Pre jedno mjesec dana sam bila kod jednog covjeka, ne znam tacno kako se to naziva s cim se on bavi, uglavnom moze sa mazasom da regulise sve. On mi je napomenuo da imam male ciste na jajnicima, i ja sam se odlucila na prirodni put izljecenja, sa posebnim prirodnim ulošcima za period menstruacije i svakodnevne, koje se koriste 3 mjeseca. Citala sam da moze menstruacija da kasni i zbog tih cisti. U zadnja dva dana imala sam par puta bolove u donjem delu stomaka, i hladno mi je bilo na trenutke, kao simptome pred menstruaciju, i popila sam cak aspirin sa vitaminim c da poguram malo, medjutim jos nista. Test za trudnocu nisam jos uradila, zato sto smo koristili zastitu svaki put i proveravali da li je sa kondom sve u redu, i nije bilo nikakvih problema. Ovih nedelju dana mi je samo to u glavi, tako da sam pod stresom oko toga, pa mislim da i to utice malo da se oduzi, ali zanimalo bi me i Vase misljenje.
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako imate ciste na jajnicima (pretpostavljam policistične jajnike) savjetujem da se javite liječniku radi pregleda. Prema onome što ste naveli trudnoća ne bi trebala biti u pitanju.