Kontracepcija

trinovum

leda

poštovani,
zanima me da li korištenje trinovum pilula može dovesti do gubitka menstruacije. imam 19 godina i koristim ih vec 2 godine (bile su 3 pauze). menstruacija mi je izostala prošli tjedan i umjesto nje se pojavio smeđi iscjedak pa me zanima koji bi mogli biti uzroci.

hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Iz Vaseg je pitanja nejasno dali je menstruacija izostala uz Trinovum ili ga sada ne uzimate. Koristenje Trinovuma moze dovesti do oskudnije menstruacije, ali ne i do izostanka, bare u Vasoj dobi. U svakom slucaju u sadasnjoj situaciji treba najprije iskljuciti trudnocu pa tek nakon toga istraziti dalje moguce razloge.