Kontracepcija

Trinovum

kmagic

Već dvije godine pijem Trinovum pilule. Od njih nekada imam normalno krvarenje, nekada kap dvije skoro ništa, a prošli put mi je potpuno izostala. Sada me je uhvatila panika da nisma trudna, što mislim da je nemoguće, jer ovaj mjesec kad mi je izostalo potpuno krvarenje nisam imala spolni odnos, a mjesec prije kad sam imala odnose imal sam imala samo nekoliko kapi dva dana. Moj mi je ginekolog još prije nekoliko mjeseci rekao da je to normalno te ako te pilule dobro podnosim i pošto nemam nekih drugih zdravstvenih tegoba da je najbolje da ne mjenjam kontracepsijske pilule. Mene zanima da li je moguće ostati trudna ako se pilule redovito uzimaju svako jutro što ja i činim i nisam nikada zaboravila niti jednu popiti.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To je vrlo često pitanje, a odgovor vam se nalazi i na ovim stranicama i u uputi za korištenje koja je u svakoj kutiji - da, moguće je, a taj rizik iznosi oko 0,1%.