Kontracepcija

triquilar i ekstrasistole

Triquilar uzimam vec četiri godine bez pauze.Uz to pijem atenolol koji je sada zamijenjen Concor corom zbog ekstrasistola koje mi se često pojavljuju.Nalazi kardiologa su u redu,a kardiolog mi ja savjatovao da prestanem uzimati pilule.Molim vaše mišljenje i koju drugu vrstu kontracepcije bi mi preporučili.Ne bih htjela spiralu.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Većina kontracepcije na tržištu je hormonska, tako da nemate previše izbora. Ukoliko ne bi htjeli spiralu, koja vam jedina pruža otprilike isti nivo zaštite kao i tablete, ostaju vam jedino manje pouzdane metode: kondom, prekinuti odnos, plodni neplodni dani, dijafragma, spermicidi i sl. I naravno, ukoliko imate više od 35 godina i dvoje djece, vi ili suprug možete se sterilizirati.