Kontracepcija

yasmin i proljev-hitno

zekica

Poštovani!
Danas sam popila redovito 20. pilulu iz Yasmin pakiranja i dva sata nakon toga imala sam proljev. Pošto znam da postoji mogućnost smanjene apsorpcije, popila sam još jednu. Pretpostavljam da je zaštita ostala potpuna ili se varam? Da li trebam onda iz novog pakiranja popiti još jednu sutra ili ne? Što dalje?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve ste dobro učinili. Sutra se nastavite ponašati kao da se ništa nije desilo, dakle nastavite piti isto pakiranje dalje. Ništa neće smetati što će ciklus biti dan kraći. Nakon pauze od 7 dana krenite s novom kutijom.

zekica

Iskreno Vam hvala na tako brzom odgovoru. Imam još jedno pitanje nevezano uz prethodno. Zanima me da li bi možda bilo dobro tijekom ljetnih vrućina držati pilule u vratima hladnjaka pošto temperatura vrlo često prelazi 25 stupnjeva čak i u prostorijama u kući. Koliko im zapravo smeta vrućina?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, obzirom se njih čuva na sobnoj temperaturi, u hladnjaku je prehladno. Sve će biti u redu sa tabletama dok god nisu izložene direktnom suncu i temperaturama preko 25 C istovremeno.