Kontracepcija

triqular

pipirella

poštovana doktorica,
pijem uredno triquilar već godinama uz redovite ginekološke preglede i bez problema. no, zadnja menstruacija mi je bila vrlo slaba i kratka. cijeli ovaj mjesec (ciklus) sam osjećala napetost u grudima (poput pms-a). dva dana prije isteka pakiranja javio mi se smećkasti (krvavkasti) iscjedak, nije klasično krvarenje (cca 6 dana prije redovitog krvarenja). napetosti u grudima više nema. zanima me da li je to normalna povremena pojava ili bih trebala napraviti pregled ili pauzu uzimanja pilula? prije par godina sam imala cistu na jajniku, ultrazvuk iz 11.mj. je bio uredan.

unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne zvuči ništa zabrinjavajuće, tako da bih to ubrojila u povremene nuspojave kontracepcije. Ukoliko bi se ponavljalo posjetite ginekologa.