Kontracepcija

trudnoća i kontracepcija

zanima me, ako se zatrudni za vrijeme uzimanja kontracepcijskih pilula (yasmin), da li pilule imaju kavav štetan učinak na plod i da li može dovesti do nekih komplikacija tijekom trudnoće?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ukoliko se tako što desi, trudnicu se šalje kliničkom farmakologu koji je educiran odgovoriti na takva pitanja. Generalno govoreći, većina takvih trudnoća protekne bez problema.