Kontracepcija

Trudnoca posle pilula

Jance

Postovani,
Pilulu "dan posle" sam popila 27.12. Posle toga sam svesno imala konstantno nezasticene odnose sa deckom u vreme plodnih dana. Prosla menstruacija mi je bila 20.12.
Za vreme ovulacije imala sam tackasto krvarenje. Danas mi je 25 dan od pocetka ciklusa. Sada zelim trudnocu, ali ne znam da li posle kasnijih nezasticenih odnosa pre ovulacije u ovom mesecu mogu ostati trudna ili moram da cekam da ponovo dobijem. Da li postoji mogucnost za trudnocu u ovom ciklusu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće postoji već u ovom ciklusu.