Kontracepcija

uranjena menstruacija za vrijeme uzimanja pilula

klara1

Postovani,
pijem Microgynon pilule i odlicne su mi. Medjutim, trebala bih dobiti za 8 dana,a dobila sam upravo sad :S
Da li je to normalna pojava ?
Pila sam ove pilule i prije ( nekih 9 mjeseci ) i sad ih pijem 4 mjeseca ( pauza od uzimanja tableta je bila 4 mjeseca )
nadam se vasem odgovoru

Nataša Šemnički, dr. med.

klara1 ,

povremena pojavnost uranjenog krvarenja je moguća.
U slučaju učestale pojavnosti javite se ginekologu na pregled.

L.p.

ella22

Postovana, pijem yaz pilule i mjesecnica mi je ovog mjeseca dosla 21 dana . znam da trebam preskociti 4 bijele i poceti piti novi blister da bi krvarenje prestalo. Trebam li onda novi blister poceti racunati od onog dana kad pocinjem piti prvu rozu ( nakon preskocenih bijelih) npr. do sada mi je prvi red uvijek bio na srijedu a nakon preskocenih bijelih novi blister ce poceti u subotu... Jel onda svaki novi pocinjem piti u subotu ? Hvala
LP

Nataša Šemnički, dr. med.

ella22,

točno ste zaključili.

L.p.

DollyLove

Dobar dan,
pijem qlairu drugi mjesec sada. Prvi mjesec sam dobila menstruaciju na zadnjoj žutoj tableti. Prije toga sam imala smeđi iscjedak.
Ovaj mjesec se iscjedak pojavio na 18. tableti. Dns trebam popiti 20. tabletu a čini mi se da sam dobila menstruaciju dns na 20. tableti. Što je 22 dana razlike između dvije menstruacije. Ugl uranilo mi je za tjedan dana.
Dakel što mi činiti? Kako piti tablete dalje? Pijem li kutiju do kraja, pijem li placebo tablete ovaj mjesec uopće? _Doslovno...kako sada?

black_cat05

Poštovana,

uzimam nove tablete na tržištu, zove se novynette. uzimam ih redovno već zadnjih 6mjeseci, dosad nisam imala nikakvih problema, štoviše pomogle su mi riješiti bolni i dugotrajni menstrualni ciklus, ali pri uzimanju zadnje kutije, dakle u šestom mjesecu, menstruacija mi je počela 4 dana prije zadnje pilule, inače mi je uvijek redovito dolazila na drugom danu pauze. naslušala sam se priča da bi to značilo da mi se tijelo naviklo na pilulu i više je kao ''ne doživljava''. sad tokom pauze mi je završio mentzes, i sljedeća kutija mi počinje za 5dana. Je li uobičajeno da menzes urani 4 dana, tj da bude tokom pilule iako je dosad uvijek u pravilu bio 2 dana nakon zadnje pilule?

Nataša Šemnički, dr. med.

black_cat05 ,

uranjeno krvarenje nije uobičajeno i ako se ponovi svakako je potrebno učiniti ginekološki pregled da bi se zaključio uzrok.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

DollyLove ,

preskočite placebo tablete i ako ponovno urani krvarenje potrebno je dodati gestagene u drugoj polovini kutije ili zamjeniti tablete.

l.p.

copy456

Postovani,

Ispričavam se ako sam na krivoj temi. Naime koristim Triquilar kontracepcijske pilule gotovo godinu dana. Poslijednju menstruaciju dobila sam 4.1., odnose sam imala 8.1, 10.1,12.1,17.1,20.1 pri kojima dečko nije svršio u mene. Slijedeći ciklus bi trebao početi 29.1. Prije sat vremena sam osjetila probadanje u doljnjem dijelu stomaka i primjetila sam krv (više izgleda kao sukrvica nego čista menstrualna krv) na dnevnom ulošku, ostala mi je još jedna pilula. Niti jednu tabletu nisam preskocila niti kasnila ovaj mjesec,a koristimo metodu prekinutog snošaja ili kondom. Prošli mjesec nam je pukao kondom.
Slično mi se dogodilo i prošli mjesec. Krv se pojavila na 2-3 dana prije kraja kutije, odnosno 5 dana ranije nego menstruacija. 4.1 je nastupila menstruacija koja je trajala 6 dana (bila je jednake obilnosti i trajanja kao otpočetka uzimanja pilula.).
Nažalost, nisam u mogućnosti otići svojoj doktorici jer se ne nalazim u istom gradu sve do slijedećeg mjeseca.

Možete li mi, molim Vas, reći otprilike što bi moglo uzrokovati krvarenja ove vrste?

Puno hvala na Vasem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa se. Ne trebate brinuti. Držite se sheme uzimanja dalje.

melanctha

Poštovani,

godinama koristim Evra flastere, kojima sam prezadovoljna i nikad nisam imala problema. Do danas, kada sam dobila menstruaciju 7 dana prije roka.
S obzirom da sam na trećem flasteru (zadnjih tjedan dana), moje pitanje je slijedeće:

Trebam li:

a) odlijepiti flaster, "odraditi" menstruaciju i započeti s novim ciklusom za tjedan dana?
b) Ili se trebam ponašati kao da menstruacije nema i najnormalnije držati flaster do subote, kada bih ga trebala odlijepiti, pa pauzu odraditi bez menstruacije?

Hvala unaprijed!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odljepite ga sedam dana pauze i onda krenite s novim flaterima.
Ako se zaista radi o menstrualnom krvarenju!

kastor1

Poštovani
Pijem tablete belara 11mjeseci i prvih 6 mjeseci san pila u periodu od 13.00h-14.30h međutim zbog skole i
Jos nekih obaveza,pocela sam piti u periodu od 19.30-23.30h. U zadnja tri mjeseca sam primjetila da mi se
Javlja malo krvi tri dana prije nego trebam dobiti.
Prosli tjedan sam zaboravila popiti jednu tabletu i popila sam je cim sam se sjetila no dobila sam
Menstruaciju prije dva dana,znaci da je uranila 5 dana.
Trebam li se zabrinuti? Da samo nastavim normalno
Piti tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Normalno dalje nastavite.

istrazivacica

Poštovani,
otkad sam s Diana prešla na Belaru prije 3 mj. dobivam menstruaciju prije zadnje popijene tablete, ali uvijek u razmaku od mjesec dana. Je li to normalno i događa li se to zato što su belara "lakše" tablete ili je neki drugi razlog.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa se. Nastavite dalje s istim pilulama.

Sil3

Imam jedno pitanje, već 4.5 mjeseci pijem Yaz kontracepcijske pilule i do sada nisam imala nikakvih nuspojava osim blage promjene raspoloženja u prvom mjesecu i rasta grudi. No prosli mjesec, znači 3 mjesec od uzimanja pilula dobila sam krvarenje na 12 tableti u blisteru,znam za probojno krvarenje i ispocetka sam bila sigurna da je to,ali imam normalne menstrualne grčeve kao i kod menstruacije i obilno je krvarenje kao normalna menstruacija,isto se ponovilo i ovaj mjesec isto oko 12 pilule i traje 5-6 dana. Nakon toga dobijem normalnu menstruaciju na određene dane. Moja ginekologica je rekla da sačekam još jedan mjesec i da je to probojno krvarenje i da se tijelo još privikava i da vidim da li će se ponoviti,ako se ponovi da dođem na pregled. Želim drugo mišljenje pa vas molim da mi kažete šta bi to moglo biti i da li da se zabrinjavam i da li je i dalje kontracepcija djelotvorna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se s mišljenjem vaše ginekologice.

anam21

Postovana, koristim yazz vec dvije godine i uvijek sam dobivala menstruaciju na 3. Ili 4. Bijeloj tableti, a danas pocimam s prvom bijelom i dobila sam, da li je to normalno ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.