Kontracepcija

uranjena menstruacija za vrijeme uzimanja pilula

Isomiki

Poštovani,
pijem Naelia tablete vec 2 mjeseca, dobila sam menstruaciju 3.2 i trajala je 10 dana. Prije 2 dana imala sam smedi iscjedak i danas 27.2 dobila sam menstruaciju, menatruqcija je dosla usred pijenja aktivnih pilula, imam jos 11 aktivnih. Dali je normalno da je dosla dok pijem aktivne pilule
ili treba doci kad pijem placebo.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija nastupa za vrijeme uzimanja placebo pilula. Za vrijeme uzimanja aktivnih tableta može se javiti probojno krvarenje. Ono nije opasno niti umanjuje zaštitu. Ako bi se ponavljalo, treba razmisliti o promijeni pilula.

zbunjena06

Poštovani,

uzimam Yaz pilule vec više godinu dana. Prvenstveno sam ga uzela zbog lica i jako sam zadovoljna. Medjutim, sada imam dečka i željeli bismo započeti s odnosima, ali ja sam u panici jer sam prije jedno 3 mjeseca zapocela blister 2 dana kasnije, ali koliko se sjećam, mjesečnica je kako treba nastupila za vrijeme uzimanja placebo tableta. Ovaj mjesec sam mjesečnicu dobila otpilike 21. dan, te sam tablete nastavila uzimati najnormalnije po redu, pa je novi blister nastupio nekoliko dana nakon početka novog ciklusa. Imam li razloga za brigu, mogu li nastaviti piti tablete normalno ili da pauziram pa cekam do sljedeće mjesečnice da počnem ponovno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Nema razloga za brigu. Zaštita je potpuna.

Anastasija543

Poštovani, dobila sam smedji sekret i ugruške na 5 tableta do neaktivnih pilula pošto pijem (24+4), popila sam dve tablete tj tabletu koju sledi i jednu iz dodatnog pakovanja i mislila sam i sutra tako kako bih pokušala zaustaviti probojno krvarenje. Da li je to okej?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, probojno krvarenje se može zaustaviti uzimanjem dvije tablete. Dobro ste uradili.